پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس دیوان عدالت اداری:
مردم به تکلیف خود در انتخابات عمل کردند حالا نوبت ادای وظیفه مسوولان است

رییس دیوان عدالت اداری با قدردانی از حضور حماسی مردم در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی این مشارکت آگاهانه و گسترده را برای دست‌اندکاران نظام مسوولیت‌آفرین دانست و گفت: حالا وظیفه دولتیان، مجلسیان و کارکنان دستگاه قضائی است که به نحوی شایسته با عملکرد خود پاسخگوی این حضور حماسی باشند تا در پیشگاه خداوند و ملت شرمنده نشوند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی اظهار داشت: حرکت اخیر ملت ایران در 12 اسفند و حضور ارزشمند آنان حامل چند پیام است. اول آنکه مردم با حضور خود نشان دادند به رغم انتقاداتی که به عملکرد برخی دارند با رشادت، معرفت و بصیرت در حمایت از اصل نظام همچنان ثابت و استوار ایستاده‌اند.

وی افزود: دومین پیام این انتخابات به دشمنانی است که هر روز به بهانه‌ای برای کشورمان شاخ و شانه می‌کشند و تهدید به جنگ می‌کنند، ملت به آنها ثابت کرد که با شهامت در مقابل این تهدیدها ایستادگی می‌کند و تهدیدپذیر نیست.

رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه پیام سوم این حضور تذکر به مسوولان است، ادامه داد: مردم ثابت کرده‌اند که در همه حال، آنجا که وظیفه آنان است به تکلیف خود عمل کرده و از نظام دفاع کرده‌اند. حضور 64 درصدی آنان در انتخابات اخیر به مسوولان پیام می‌دهد که شما نیز باید با خدمت صادقانه، از اختلاف‌ها، خودخواهی‌ها و شکاف‌ها پرهیز کرده به وظایف و تکالیف خود عمل نمایید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه با اشاره به فرمایشی از حضرت امام موسی بن جعفر(ع) به نقل از کتاب تحف العقول اظهار داشت: امام هفتم (ع) فرمودند، «ارزشمندترین مردم و گرانمایه‌ترین آنان کسانی هستند که دنیا را برای خودشان ارزشمند نمی‌دانند و اهمیتی به آن نمی‌دهند، مراقب باشید خودتان را ارزان نفروشید، زیرا برای شما ثمنی نیست. به غیر از بهشت خود را به غیر آن نفروشید».

وی ادامه داد: آنچه انسان را از سایر موجودات متمایز و ممتاز می‌کند، معنویت، جان و ارزش‌های ملکوتی او است. این گفته نورانی امام هفتم(ع) هشداری است که در زندگی این ارزش‌ها را به بهای ناچیز از دست ندهیم و آن را جز با بهشت که همان سعادت ابدی است، معامله نکنیم.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: اگر فرد، جامعه و کشوری این تعالیم و معارف را سرمشق خود قرار دهد و با این گرایش در مسیر اعتقادات حرکت کند، جامعه به سعادت ابدی خواهد رسید. در کشور ما نیز آنچه ملت را به این اوج و عظمت رسانده، وابستگی به این معارف عالیه، تعالیم ارزشمند و تربیتی است که منشاء آن وحی، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف