پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
مصیبت سید و سالار شهیدان (ع) بر اهل آسمان هم عظیم بود

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی گفت: در دو فراز از زیارت عاشورا به عظمت مصیبت حضرت سیدالشهداء (ع) بر اهل آسمان ها اشاره شده است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیأت عمومی، با تسلیت آغاز محرم الحرام و آرزوی بهره مندی از فیوضات این ماه و توفیق عزاداری برای همگان گفت: مصیبت شهادت امام حسین (ع) حقیقتاً مصیبت بزرگی است . اتفاقی که چند سالی پس از رحلت رسول خدا (ص) و شهادت امیرالمومنین (ع) رخ داد و طی آن سبط رسول الله (ص) را با فجیع ترین وضع ممکن به شهادت رساندند، اتفاقی عبرت آموز و محل تأمل و تذکر است.

وی افزود: همه شما می دانید که این کار با مشارکت کسانی اتفاق افتاد که بعضی از ایشان خود را جزء صحابه رسول الله (ص) می دانستند و بسیاری از ایشان تحت حکومت پدر بزرگوار حضرت سیدالشهداء زندگی کرده بودند و از علاقه رسول خدا (ص) و امیرالمومنین (ع) به حسنین آگاه بودند.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: این موضوع نشان می دهد انحرافی که پس از پیامبر اکرم (ص) در اسلام پیش آمده، تا چه حد عمیق بوده است و این موضوع برای همه تاریخ، عبرت آموز است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تصریح کرد: به همین دلیل است که شهادت حضرت اباعبدالله (ع) تا این حد در احادیث و روایات، عظیم و گران دانسته شده است. در دو فراز از زیارت عاشورا به این موضوع اشاره شده که مصیبت سبط پیامبر، بر آسمان ها هم سنگین و گران بود.

وی افزود: صاحب کتاب شریف کامل الزیارات 21 روایت در باب بیست و هشتم کتاب در رابطه با این موضوع آورده که در آنها تصریح شده است که آسمان ها و زمین بر مصیبت حسین (ع) گریستند. در روایتی در این باب آمده است که راوی می گوید: روزی امام صادق (ع) را بسیار غمگین و ناراحت دیدم، از آن حضرت دلیل این امر را پرسیدم، حضرت فرمودند: اگر آنچه را که من می شنوم، تو هم می شنیدی، همین حال را پیدا می کردی، عرض کردم: مگر شما چه می شنوید؟ فرمودند: من صدای تضرع و آه و ناله ملائکه را از کشته شدن اجدادم علی ابن ابیطالب و فرزندش حسین بن علی می شنوم. من شدت بی تابی ملائکه را می شنوم و صدای نوحه جنیان را بر این مصائب استماع می کنم. کسی که چنین اصواتی را بشنود، چگونه براحتی به زندگی ادامه دهد؟

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان آرزو کرد که همه کسانی که در این ماه به عزاداری سید و سالار شهیدان می پردازند، از ثواب کامل این اعمال بهره مند شوند.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف