بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
مصیبت سید و سالار شهیدان (ع) بر اهل آسمان هم عظیم بود

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی گفت: در دو فراز از زیارت عاشورا به عظمت مصیبت حضرت سیدالشهداء (ع) بر اهل آسمان ها اشاره شده است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیأت عمومی، با تسلیت آغاز محرم الحرام و آرزوی بهره مندی از فیوضات این ماه و توفیق عزاداری برای همگان گفت: مصیبت شهادت امام حسین (ع) حقیقتاً مصیبت بزرگی است . اتفاقی که چند سالی پس از رحلت رسول خدا (ص) و شهادت امیرالمومنین (ع) رخ داد و طی آن سبط رسول الله (ص) را با فجیع ترین وضع ممکن به شهادت رساندند، اتفاقی عبرت آموز و محل تأمل و تذکر است.

وی افزود: همه شما می دانید که این کار با مشارکت کسانی اتفاق افتاد که بعضی از ایشان خود را جزء صحابه رسول الله (ص) می دانستند و بسیاری از ایشان تحت حکومت پدر بزرگوار حضرت سیدالشهداء زندگی کرده بودند و از علاقه رسول خدا (ص) و امیرالمومنین (ع) به حسنین آگاه بودند.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: این موضوع نشان می دهد انحرافی که پس از پیامبر اکرم (ص) در اسلام پیش آمده، تا چه حد عمیق بوده است و این موضوع برای همه تاریخ، عبرت آموز است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تصریح کرد: به همین دلیل است که شهادت حضرت اباعبدالله (ع) تا این حد در احادیث و روایات، عظیم و گران دانسته شده است. در دو فراز از زیارت عاشورا به این موضوع اشاره شده که مصیبت سبط پیامبر، بر آسمان ها هم سنگین و گران بود.

وی افزود: صاحب کتاب شریف کامل الزیارات 21 روایت در باب بیست و هشتم کتاب در رابطه با این موضوع آورده که در آنها تصریح شده است که آسمان ها و زمین بر مصیبت حسین (ع) گریستند. در روایتی در این باب آمده است که راوی می گوید: روزی امام صادق (ع) را بسیار غمگین و ناراحت دیدم، از آن حضرت دلیل این امر را پرسیدم، حضرت فرمودند: اگر آنچه را که من می شنوم، تو هم می شنیدی، همین حال را پیدا می کردی، عرض کردم: مگر شما چه می شنوید؟ فرمودند: من صدای تضرع و آه و ناله ملائکه را از کشته شدن اجدادم علی ابن ابیطالب و فرزندش حسین بن علی می شنوم. من شدت بی تابی ملائکه را می شنوم و صدای نوحه جنیان را بر این مصائب استماع می کنم. کسی که چنین اصواتی را بشنود، چگونه براحتی به زندگی ادامه دهد؟

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان آرزو کرد که همه کسانی که در این ماه به عزاداری سید و سالار شهیدان می پردازند، از ثواب کامل این اعمال بهره مند شوند.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف