پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
منشور اخلاقی قضات، مديران و کارکنان ديوان عدالت اداری

کسی که در مقام تظلم خواهی به دیوان عدالت اداری مراجعه می نماید، یا حقوق قانونی اش مورد تضییع واقع گردیده یا به تصوّر تضییع حقوق خود در جستجوی احقاق آن از طریق دیوان عدالت اداری برآمده است؛ بر این اساس، قضات، مدیران و کارکنان اداری دیوان عدالت اداری:

کسی که در مقام تظلم خواهی به دیوان عدالت اداری مراجعه می نماید، یا حقوق قانونی اش مورد تضییع واقع گردیده یا به تصوّر تضییع حقوق خود در جستجوی احقاق آن از طریق دیوان عدالت اداری برآمده است؛ بر این اساس، قضات، مدیران و کارکنان اداری دیوان عدالت اداری:

1- با اعتقاد راسخ و ايمان به اینکه رضایت پروردگار متعال مقدم بر هر چیز و ضامن سلامت نظام اداری است و در جهت حفظ حقوق ارباب رجوع، جلب رضايت و احترام و تكريم آنان را سرلوحه ایفای وظایف خود مي‏دانند.

2-  با رعايت نظم، وقت شناسي و مسئوليت پذيري آماده پذيرش ارباب رجوع بوده، به خواسته های آنان  اهتمام داشته، هنگام پاسخ گویی به مراجعان به کار دیگری نپرداخته و امور آنان را بر اساس زمان پيش بيني شده، در كوتاه ترين زمان ممكن انجام می دهند.

3-  معتقدند که ارائه خدمات به ارباب رجوع با رعايت عدالت و انصاف و بدون تبعيض (قومي، جنسي، خويشاوندي، مذهبي و ...) صورت گيرد. 

4-  بر این باورند که دانش افزایی و توانمندسازی علمی در ارتقای کمی و کیفی خدمات، نقشی غیر قابل انکار خواهد داشت، لذا خدمات خود را با كيفيت مطلوب و به شيوه‏اي مناسب و نوين در اختيار مراجعان قرار می دهند.

5-  اعتقاد دارند که کلیه اطلاعات ارائه شدة مراجعان محرمانه بوده و در صیانت و حفظ و نگهداری آنها به هیچ وجه کوتاهی نخواهند کرد و در پاسداری از اطلاعات و اسرار سازمانی رازدار بوده و از تسليم یا افشای مدارك و اسناد به اشخاصي كه حق دريافت آن را ندارند، خودداري می کنند.

6- از مظاهر فساد اداري نظير توصيه، سفارش، هدیه و...  خودداري کرده و در صورت مشاهده  هر گونه سوء استفاده از موقعيت شغلي یا اقدامات غيرمتعارف موضوع را به مسئولان ذيربط اطلاع می دهند.

 7- در محیط اداری از استعمال دخانیات، ایجاد آلودگی صوتی و هر گونه رفتاری که سلامت ارباب رجوع را به مخاطره بیندازد، اجتناب می کنند.

8-  از اسراف و مصرف بيهوده امكانات و اموال بیت المال مؤکداً خودداری می کنند. 

9- دريافت هرگونه انتقاد يا پيشنهاد از سوي ارباب رجوع را ارج نهاده و از آن به عنوان زمينه ساز رشد و ارتقای سیستم قضایی استقبال مي كنند. 

10- توجه دارند که هیچکدام از مفاد این منشور نباید توجیهی برای نقض یا بی اعتنایی به مقررات حاکم بر دیوان عدالت اداری تلقی شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف