بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
مراسم جشن عیدغدیر در دیوان عدالت اداری برگزار شد

در آستانه عید سعید غدیر خم و دهه ولایت و امامت مراسم جشن  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رنجبردر دیوان عدالت اداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین رنجبر با اشاره به خطبه سوم نهج البلاغه و تشبیه جایگاه امیرالمومنین (ع) به محور و قطب آسیاب،گفت: وجه شبه در آن اداره امور جامعه و اجتماع امور متفرقه مردم حول محور ولایت اوست ، همان گونه که محور سنگ آسیاب دوران سنگ و نظام آن را کنترل می کند . و این وجه شبه عقلی است.

حجت الاسلام رنجبر تصریح کرد: چو نیک بنگریم در می یابیم که محور سنگ آسیاب در سنگ زیرین قراردارد و حرکت و دوران سنگ روی آن بدون این محور هرگز متصور نیست و حرکت آن هم تابع همان محور است .

حجت الاسلام رنجبر با اشاره به فرازی از خطبه شانزده نهج البلاغه و  رابطه گناه و تقوی از دید حضرت علی (ع)، گفت:  امیرالمومنین می فرماید: گناهان و خطاها اسبهاى سرکشى هستند که اهلش را بر آنها سوار مى کنند و لجامهاى آنها برگرفته مى شود و سرانجام آنان را در دوزخ سرنگون مى کنند. تقوا و پرهیزکارى و اعمال صالح مانند مرکب راهوار و رام و سریع السّیر مى باشد که اهلش را بر آن سوار مى کنند و زمام آن را به دستشان مى سپارند و در جاده اصلى با اطمینان خاطر و آرامش و سلامت به پیش مى روند و آنها را به سر منزل مقصود و سعادت بهشت جاویدان، مى رساند.

گفتنی است این مراسم با مدیحه سرایی و شعرخوانی ذاکر اهل بیت (ع) آقای مصطفی هوشیار به پایان رسید.

 

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف