پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، در شورای اداری اصفهان:
دیوان عدالت اداری آیینه‌ای است که مسوولان می‌توانند مشکلات خود را در آن ببینند

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: دیوان عدالت اداری نهادی برخواسته از نظام جمهوری اسلامی و آیینه‌ای است که مدیران و مسوولان می‌توانند با ملاحظه خود در آن اشکالات را دریابند و به رفع آن بپردازند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: دیوان عدالت اداری نهادی برخواسته از نظام جمهوری اسلامی و آیینه‌ای است که مدیران و مسوولان می‌توانند با ملاحظه خود در آن اشکالات را دریابند و به رفع آن بپردازند.
رییس دیوان عدالت اداری در جلسه شورای اداری استان اصفهان ضمن تبریک میلاد حضرت ختمی مرتبت، رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، همچنین تقارن آن با ایام خجسته و پربرکت دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد و خاطر این ایام را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی افزود: در نظام و حکومتی که مبتنی بر اسلام، پایه‌هایش آورده‌های رسول‌الله و داعیه‌اش اجرای احکام الهی است، یک مدیر در هر بخش اجرایی، قضائی و تقنینی باید تربیتی بر اساس اقتضائات نظام داشته باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به ضرورت حضور مدیران متناسب با تربیت دینی و اسلامی در مصدر امور اظهار داشت: در حالیکه در نظام‌های سکولار، لائیک و برخی جوامع که داعیه معنویت را ندارند با مدیرانی هم‌راستا با آن اهداف مواجهیم، چرا نباید در نظام اسلامی، مدیرانی با تربیت دینی عهده‌دار امور شوند؟
وی یکی از بزرگترین آسیب‌ها و مشکلات را در جامعه غفلت از این امر دانست و اضافه کرد: مسوولان باید قبل از آنکه در جایگاه مدیریت بنشینند، لوازم و ظرفیت‌های ضروری آن را در خود فراهم کنند.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: اگر مردم در نظام مبتنی بر اسلام که داعیه عدالت‌گستری و اجرای عدالت را دارد، از مدیری مرتب سخن از عدالت بشنوند ولی در عمل آن را نبینند، چگونه او را صالح بدانند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه که در انعکاس مطالب هم نکات مثبت و هم ضعف‌ها توأمان بیان شود، به تشریح برخی پیشرفت‌ها و خدمات ارایه شده پرداخت و در عین حال تصریح کرد: در میان تمام خدماتی که ارایه می‌شود و پیشرفت‌هایی که به دست می‌آید باید برخی واقعیت‌ها را هم ببینیم. واقعیت‌هایی که بی‌توجهی به آن موجب افزایش آسیب‌پذیری خواهد شد.
وی اضافه کرد: متاسفانه شاهد اشکالات و شکایات زیادی از مدیریت‌ها در ادارات دولتی هستیم که شایسته نظام ما نیست، چرا که امروز جمهوری اسلامی در جهان بشریت بویژه در منطقه و دنیای اسلام الگوست و همین وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است.
رییس دیوان عدالت اداری در ادامه اظهارات خود به ارایه برخی آمارها در خصوص شکایات مطروحه استان اصفهان در دیوان پرداخت و گفت: با مقایسه میزان ثبت شکایات طی نه ماه گذشته با مدت مشابه سال قبل شاهد 9/13 درصد افزایش شکایت هستیم که این رشد قابل قبولی نیست. این درحالی است که هنوز دفاتر استانی به عنوان تسهیل کننده دسترسی مردم به دیوان عدالت اداری، فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند.
وی تعداد پرونده‌های ثبت شده طی 9 ماهه اول سال گذشته از استان اصفهان را 3105 فقره پرونده و پرونده‌های ثبت شده در مدت مشابه امسال را 3607 پرونده ثبت شده اعلام کرد.
حجت‌اسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود، به افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در اصفهان اشاره کرد و افزود: بر اساس تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین آنچه در قانون اخیر دیوان که مراحل پایانی تصویب خود را می‌گذراند، دیوان عدالت اداری موظف شده است دفاتر نمایندگی خود را در مراکز استان‌ها برای ارایه خدمت بهتر به مردم راه‌اندازی کند که اولین دفتر آن در استان اصفهان همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.
وی در تشریح وظایف و فعالیت‌های این دفاتر گفت: وظایف دهگانه این دفاتر عبارتند از:
-  راهنمائی و ارشاد مراجعان در جهت تکمیل فرم دادخواست ، رفع نقص ، پرداخت هزینه دادرسی (ابطال تمبر) و انجام سایر اقدامات قانونی ذیربط
- دریافت دادخواست تنظیمی در برگه های مخصوص و پذیرش درخواست های شاکیان
- ثبت اطلاعات دادخواست در سامانه نرم افزاری cms براساس دستور العمل های ابلاغی از دیوان
-  دریافت لایحه دفاعیه و سایر مدارک و مستندات از طرفین شکایت جهت تکمیل پرونده بموجب درخواست مرجع رسیدگی کننده در دیوان
- تصدیق تصویر یا رونوشت مدارک ارائه شده توسط شاکی
- ارسال دادخواست ، درخواست و تمامی مدارک و مستندات دریافتی در اسرع وقت به دیوان
- پاسخگویی به مراجعان جهت پیگیری روند رسیدگی به پرونده
- ابلاغ اوراق قضایی صادره از دیوان (واصل شده از طریق پست، نمابر، پست الکترونیکی و یا به هر طریق دیگر)
- انجام دستورات مقام قضایی در جهت اجرای احکام دیوان و پیگیری‌های لازم
-  تهیه گزارش از علل عدم اجرای حکم و ارسال به دیوان (در صورت اجرا نشدن حکم در موعد مقرر)
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: از مدیران و مسوولان استان می‌خواهیم با دیوان عدالت اداری همکاری کنند و ضمن اینکه راه‌های قانونی برای اعتراض به احکام صادره برایشان وجود دارد، در صورت صدور حکم نسبت به اجرای آن در اولین فرصت اقدام کرده، اجازه ندهند تا ما در دیوان از اختیارات قانونی خود در استنکاف از اجرای حکم استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: به عنوان رییس دیوان عدالت اداری برای همه مسئولان و مدیران احترام قائلیم و به هیچ وجه راضی نیستیم که آنها را به عنوان مستنکف معرفی کنیم.
حجت‌اسلام و المسلمین منتظری در پایان اظهار امیدواری کرد در تعامل دستگاه‌های اجرایی با دیوان عدالت اداری مشکلات و آسیب‌ها به حداقل برسد و شاهد کاهش آمار شکایات بویژه در استان اصفهان باشیم.
پس از سخنان رییس دیوان عدالت اداری، دکتر ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان ضمن تشکر و خیرمقدم به حجت‌اسلام و المسلمین منتظری و هیات همراه، از افتتاح اولین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان اصفهان ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم که همکارانمان در استان به نحوی عمل کنند که کمتر دستگاه‌های قضائی درگیر مسایل و مشکلات شوند.
وی افزود: با راه‌اندازی این دفتر و افزایش تعامل مدیران استان با دیوان عدالت اداری بی‌شک شاهد اجرای مسوولیت‌ها به نحو مطلوبتر و همچنین ارائه خدمات دلسوزانه و متعهدانه به ملت خواهیم بود. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف