پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
با حضور رییس دیوان عدالت اداری و استاندار اصفهان
اولین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در اصفهان افتتاح شد

«شاکی: شهروز ... ، طرف شکایت: سازمان...، موضوع شکایت: اعتراض به رای کمیسیون تجدید نظر... » با پر شدن فیلدهای مربوطه و آخرین کلیک، اولین پرونده دادخواست غیرمتمرکز دیوان، ثبت و دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در اصفهان افتتاح شد.

«شاکی: شهروز ... ، طرف شکایت: سازمان...، موضوع شکایت: اعتراض به رای کمیسیون تجدید نظر... » با پر شدن فیلدهای مربوطه و آخرین کلیک، اولین پرونده دادخواست غیرمتمرکز دیوان، ثبت و دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی که روز پنجشنبه 20 بهمن ماه همزمان با دهه مبارک فجر و سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، علاوه بر حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری، دکتر ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان، دکتر انصارری، رییس دادگستری استان و برخی مدیران و معاونان دیوان عدالت اداری و همچنین مسوولان قضایی و اجرایی استان اصفهان حضور داشتند.

رییس دیوان عدالت اداری در این مراسم به خبرنگاران گفت:برای تسریع در کار و تسهیل در مراجعه مردم به دیوان عدالت اداری، دفاتر نمایندگی را در مراکز استان‌های کشور راه اندازی می‌کنیم.

وی افزود: دیوان عدالت اداری در تهران مستقر است و دسترسی به آن برای مردم مشکلاتی دارد، با این نگاه دفاتر استانی را که به موجب قانون برنامه پنجم توسعه بر ما تکلیف شده است، با فراهم آوردن مقدمات آن دایر می‌کنیم و اولین دفتر نیز امروز در استان اصفهان، افتتاح می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: بالاخره باید مجموعه حکومت و نظام در خدمت مردم باشد، ممکن است در تعامل مردم با دولت کسی حقوقی از خود را ضایع شده تلقی کند، دیوان عدالت اداری برای این است که این حقوق ضایع شده را از دستگاه‌ها مطالبه و پی‌گیری کند.

وی با اشاره به یکی از مهمترین رویکردها در دیوان عدالت اداری اظهار داشت: تعامل با دستگاه‌های اجرایی برای حل و فصل مشکلات مردم و احقاق حق آنان، مهم‌ترین سیاست کاری ما در دیوان عدالت اداری است.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: اگر بتوانیم بخشی از مسایل و شکایات مردمی را از طریق تعامل با دستگاه‌های اجرایی حل کنیم، کاری کرده‌ایم که هم به نفع مردم و هم به نفع دستگاه‌های اجرایی است و بحمدلله بسیاری از مشکلات ما نیز با همین رویه به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: در مجموع بسیاری از آرای صادره که قطعیت می‌یابد، از طریق دستگاه‌ها اجرا می‌شود و کمتر از 2 درصد آن، منتهی به ارسال پرونده برای اجرای احکام می‌گردد و این نشان می‌دهد که این تعامل، تعامل بسیار خوبی است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری، نقش و وظیفه این دفاتر را دسترسی مردم به دیوان برای تنظیم و تقدیم دادخواست، پی‌گیری شکایات و تعامل با مدیران و دستگاه‌های اجرایی برای تبادل لایحه و همچنین ابلاغ و اجرای احکام صادره اعلام کرد.

رییس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: به استثنای فرآیند قضایی که در شعب دیوان در تهران انجام می‌شود، تلاش می‌کنیم، بقیه کارها را در دفاتر استانی انجام دهیم.

 وی اظهار امیدواری کرد: طی سال آینده با ابلاغ قانون جدید دیوان عدالت اداری در تمام استان‌هایی که دسترسی مردم در آنها به تهران مشکل است، دفاتر نمایندگی راه‌اندازی شود و اختیارات آنان نیز گسترش یافته و فعال‌تر شوند.

رییس دیوان عدالت اداری ضمن بیان این مطلب که هرچه دستگاه‌های اجرایی و دولت قانونمندتر شوند و وظایف خود را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهند، شکایات کمتری علیه آنان مطرح خواهد شد، تاکید کرد: در این صورت حتی اگر شکایتی ثبت شود، منجر به محکومیت نخواهد بود. آمار حاکی از آن است که در وضعیت موجود، نزدیک به 55 درصد شکایات مردم وارد و حدود45 درصد آن نیز رد می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ارتباط با همکاری دولت با دیوان عدالت اداری نیز گفت: برخی دستگاه‌ها تعامل خوبی با دیوان دارند و در نتیجه شکایات از آنها زودتر به نتیجه می‌رسد و برخی دستگاه‌ها نیز همکاری کمتری دارند که نتیجه‌اش هم اطاله دادرسی و هم تاخیر در احقاق حق است.

در ادامه این مراسم، مهندس صدرایی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آمار و فناوری اطلاعات دیوان عدالت اداری به تشریح عملکرد سیستم مدیریت پرونده‌ قضائی و نرم‌افزار مورد استفاده در این دفتر پرداخت و گفت: با افتتاح این دفتر، ثبت اولین پرونده و دادخواست غیرمتمرکز دیوان عدالت اداری در استان اصفهان صورت گرفت. قبلا این اقدام باید با مراجعه به تهران انجام می‌شد اما حال از طریق سیستم مستقر در دفتر مراحل ثبت و ارائه رسید به مراجعه کننده، صورت گرفته است.

در ادامه دکتر ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان نیز ضمن تبریک افتتاح اولین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان اصفهان، اظهار امیدواری کرد که در تعامل مدیران و مسوولان اجرایی استان با دیوان عدالت اداری در اصفهان، تعداد شکایات از عملکرد دستگاه‌های اجرایی کاهش یابد.

همچنین در این مراسم سامانه تلفن گویای دفتر نمایندگی اصفهان با شماره 51200 (021) راه‌اندازی شد.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف