بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی :
انقلاب اسلامی برافراشتن پرچم ولایت توسط حضرت امام خمینی(ره) است

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری طی سخنانی در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را برافراشتن پرچم ولایت توسط یکی از نواب عام امام زمان(عج)، حضرت امام خمینی(ره)، همان تربیت یافته در مکتب امامت دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری طی سخنانی در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را برافراشتن پرچم ولایت توسط یکی از نواب عام امام زمان(عج)، حضرت امام خمینی(ره)، همان تربیت یافته در مکتب امامت دانست.
رییس دیوان عدالت اداری گفت: امام راحل رضوان الله تعالی علیه در یک مقطع تاریخی حادثه‌ای را آفریدند که در دوران 1400 ساله پس از اسلام بی‌نظیر بود. ایشان با تلاش خود و ایثارگری‌های ملت قدم به عرصه مبارزه با استکبار و استعمار نهادند و یکی از بزرگترین و قدرتمندترین رژیم‌هایی را که مستظهر به حمایت شرق و غرب بود، از پای درآوردند. عدالت طلبی و استقلال طلبی با توکل به خدا و پشتیبانی ملت موجب شد تا در این مبارزه کوچکترین هراسی به دل راه ندهند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، وی افزود: این اقدام، روح شهامت و شجاعت را در کوتاه زمانی به کالبد ملت دمید، چنان که پیر و جوان، زن و مرد، همه و همه به عرصه مبارزه آمدند و شاهد بودیم که در دوران بسیار کوتاهی امام خمینی(ره) توانستند از جرقه‌ای که در 19 دی سال 1356 زده شد، پیروزی انقلاب را در 22 بهمن سال 1357 به ثمر برسانند و این نبود مگر با خلوص نیت و اعتقاد راسخ ایشان به این آیه شریفه که «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم». همچنین این مهم که هرجا ملت حضور یابند، پیروزی را با خود به همراه می‌آورند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره) و ملت با پدید آوردن برگ زرین انقلاب و حضور در عرصه های مختلف حمایت و حراست از آن وظیفه خود را انجام داده‌اند، تصریح کرد: با توجه به این مساله امروز مسوولیت ما که در مسند امور اجرایی و قضائی قرار داریم بسیار سنگین است، تا بتوانیم در حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی آنگونه که شایسته است، عمل کنیم.
رییس دیوان عدالت اداری تحولات اخیر در منطقه را تحقق پیش‌بینی امام راحل دانست و ادامه داد: امروز با گذشت نزدیک به 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحقق پیش‌بینی حضرت امام خمینی(ره) هستیم که فرمودند ما انقلاب خود را به جهان صادر می‌کنیم و همه اذعان دارند که بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان منطقه از تشعشعات انقلاب اسلامی ایران بود.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن تعزیت و تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) به بیان سخنی از آن حضرت در ارتباط با حضرت ولی عصر(عج) پرداخت و گفت: مرحوم مجلسی در بحارالانوار به نقل از امام عسکری(ع) آورده‌اند: «فرمانبری از آخرین ما، همچون فرمانبری از نخستین ماست و اگر کسی آخرین ما را انکار کند، مانند آن است که اولین ما را انکار کرده است و برای فرزند من غیبتی است، طولانی و در این دوران غیبت حوادثی اتفاق می افتد که مردم در آن دچار تردید می شوند. مگر آن کسی که خداوند متعال او را حفظ کند».
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در تبیین این سخنان اظهار داشت: این بدان معناست که امامان علیهم السلام همه نور واحدند، جملگی ایشان از یک منبع، در یک مسیر و با یک هدف، به مسوولیت عمل می‌کنند، بنابراین اطاعت از هر امامی در هر عصر و زمانی اطاعت از همان امام اول بوده و تفاوتی در امامت و ولایت و جایگاه نورانی آن بزرگوران نیست.
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به غیبت امام عصر ارواحنا له الفداء اظهار داشت: امر و مشیت الهی بر این است که زمان غیبت تا به امروز ادامه داشته باشد و اگر چه وجود مقدس حضرت امام عصر(عج) در این دوران همانند خورشیدی در پس ابر نهان است، مردم از آثار و برکات آن بزرگوار بهره‌مند می‌شوند. این افتخار و سعادتی است برای ما که وابستگی به خاندان عصمت و طهارت داریم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف