بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت الاسلام والمسلمین منتظری:
بقای شیعه و اسلام در صلح امام حسن مجتبی(ع) و نهضت عاشورای حسینی بود

رییس دیوان عدالت اداری گفت: حضرت امام حسن مجتبی(ع)، بقای شیعه و اسلام را در آن مقطع از تاریخ در صلح دانست، بنابراین اگر عاشورا را موجب دوام اسلام می‌دانیم، قطعا صلح امام حسن مجتبی(ع) نیز همان اثر را داشت.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: حضرت امام حسن مجتبی(ع)، بقای شیعه و اسلام را در آن مقطع از تاریخ در صلح دانست، بنابراین اگر عاشورا را موجب دوام اسلام می‌دانیم، قطعا صلح امام حسن مجتبی(ع) نیز همان اثر را داشت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) قرار داریم، ضمن تسلیت این ایام گفت: این اقدام امام حسن مجتبی(ع) به ما نشان می‌دهد، اگر ولی خدا و امام معصوم در هر عصر و زمانی بنا بر آنچه مصالح جامعه و امت اسلامی است، تصمیمی بگیرد یا حکمی بدهد، شیعه در برابر آن امر تسلیم است.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: در زمان غیبت نیز که امام معصوم در دسترس نیست، برای ما شیعیان که اعتقاد به ولایت، امامت و فقه پویا داریم، ولی فقیه وجود دارد که به فرموده امام عصر قول و فتوای آنان برای ما حجت است، یعنی آنچه فقیه بدان برسد، برای وی و مقلدین او حجت خواهد بود و این مشکل شیعه را در زمان غیبت حل می‌کند.
وی اضافه کرد. امروز الحمدلله کشور ما متنعم به این نعمت است که امیدواریم خداوند به ما توفیق بدهد تا با بصیرت در مسیری که رهروانش، امامان معصوم(ع) و انسان‌های بصیر هستند، حرکت کرده و این افتخار را حفظ کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به شرایط زمانی و اجتماعی و سیاسی که حضرت امام حسن(ع) ناچار به صلح با معاویه صلح شد، اظهار داشت: عده‌ای به این اقدام امام حسن(ع) ایراد گرفتند و آن حضرت به منتقدان چنین پاسخ دادند که «وای بر شما! شما نمی‌توانید بفهمید که من چه کرده‌ام، سوگند به ذات مقدس پروردگار، آنچه را که من انجام دادم برای شیعیان من بهتر است از آنچه خورشید برآن می‌تابد یا بر آن غروب می‌کند».
وی در ادامه سخنان خود شهادت دانشمند جوان کشور، شهید مصطفی احمدی روشن را به دست استکبار و عوامل سرسپرده‌اش به خانواه آن شهید و ملت شریف ایران تسلیت گفت و ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی افزود: به کوری چشم دشمن، این ملت در برابر استکبار و توطئه عوامل آن ایستاده است و هرگز در برابر این حرکات سر خم نخواهد کرد.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: ما تربیت یافتگان مکتب امامت و عاشورای حسینی هستیم و کشته شدن در راه خدا، شرف و انسانیت را فوز عظیم می‌دانیم. همان معنایی که افکار مسموم غربیان آن را درک نخواهد کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه آمریکا و عوامل استکبار و اسرائیل با کمال وقاحت و بی‌شرمی ترور فرزندان و دانشمندان این کشور را در دستور کار خود قرار داده‌ و تا کنون نیز برخی از آنان را به شهادت رسانده‌اند، اضافه کرد: ما از این فرزندان جان برکف در کشور بسیار داریم و با چنین اقداماتی عده آنها کم نخواهد شد. زیرا درخت تناوری که ریشه در اعماق زمین دارد و آبشخورش قرآن و ولایت است، هرچه سرشاخه‌هایش را بزنند، بیشتر جوانه می‌زند.
 وی در پایان علو درجه را برای این شهید و همه شهدایی که در راه دین، قرآن و اعتلای کشور جان خود را تسلیم کرده‌اند، از خداوند منان خواستار شد. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف