بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
مراقب باشیم تعریف و تمجیدها ما را فریفته و گرفتار نکند

در این سرزمین همه دست‌اندرکاران باید از فرصت خدمت استفاده کننده و استقبال‌های مردمی، کف زدن‌ها، تشویق، تعریف و تمجیدها و مسایلی از این دست نباید افراد را فریفته و گرفتار کند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز که قدرت در دست ماست، باید بدانیم که در معرض آزمون الهی قرار داریم، مراقب باشیم که از مسیر حق خارج نشویم و فریب نخوریم.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی با اشاره به اینکه پول، قدرت و پست گاهی انسان غافل را به وادی هلاکت می‌کشاند، افزود: در این سرزمین همه دست‌اندرکاران باید از فرصت خدمت استفاده کننده و استقبال‌های مردمی، کف زدن‌ها، تشویق، تعریف و تمجیدها و مسایلی از این دست نباید افراد را فریفته و گرفتار کند.
وی با اشاره به اینکه این موضوع یکی از درس های واقعه کربلا برای ما به شمار می آید، به تشریح اقدامات یزید و حکومت امویان در آن دوره پرداخت و اظهار داشت: آنان برای آنکه ابهت، قدرت و اقتدار خود را به همگان نشان بدهند، مقدمات و تمهیدات ویژه‌ای فراهم آوردند. به طوریکه گردنکشانه و بسیار زننده و شرم‌آور با بازماندگان خاندان اهل بیت(ع) رفتار کردند و هر آنچه به ذهن ناپاکشان می‌رسید، برای قدرتنمایی به کار بستند. ولی حضرت زینب(س) و حضرت امام سجاد(ع) با سخنان افشاگرانه خود این صحنه آرایی را برهم زدند. ما عاشوراییان و آنهایی که داعیه پیروی از مکتب حضرت اباعبدالله(ع) دارند، باید با بصیرت به این حوادث نگاه کنند و درس چگونه زیستن را بیاموزند.
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به سخن حضرت امام سجاد(ع) در آن مجلس خطاب به عمه‌اش، حضرت زینب(س) که فرمودند، «گذشته برا ی آینده اعتبار است» گفت: این درسی است که امام سجاد(ع) به همه تاریخ می‌دهد. به عبارت دیگر سفر اسارت گونه خاندان عصمت و طهارت(ع) به شام، مکمل قیام حضرت امام حسین(ع) بود.
وی ادامه داد: مردم آن روزگار در واقعه عاشورا و در آن مقطع تاریخی در معرض امتحان قرار گرفتند و بسیاری از آنان در این آزمون مردود شده‌اند. تاریخ به آنان لعن می‌فرستد، و این لعن شامل هرکس که تبعیت از روش و منش یزیدی و امویان داشته باشد، خواهد شد. فاعتبروا یا اولی الابصار.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان اظهار امیدواری کرد که خداوند توفیق بدهد تا در این مقطع از تاریخ که در این سرزمین پرچم تشیع و ولایت را به دست گرفته‌ایم، بتوانیم آبرویی برای نظام و دین خدا باشیم. ان شاء الله.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف