بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
تقابل دو جریان یزیدی و حسینی را امروز هم شاهدیم

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز هم ما شاهد تقابل یزیدیان با حسینیان هستیم. اگر آن روز آل بنی امیه، آل بنی سفیان و آل مروان در حق جریان اصیل اسلامی ظلم روا داشتند و خاندان نبوت را مورد ستم قرار دادند، امروز هم شاهدیم که آل سعود، آل خلیفه و آل فلان و بهمان همان مسیر را طی می‌کنند و مسلمانانی را که جز آزادی و عمل به دینشان چیزی نمی‌خواهند، مورد ستم قرار می‌دهند.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز هم ما شاهد تقابل یزیدیان با حسینیان هستیم. اگر آن روز آل بنی امیه، آل بنی سفیان و آل مروان در حق جریان اصیل اسلامی ظلم روا داشتند و خاندان نبوت را مورد ستم قرار دادند، امروز هم شاهدیم که آل سعود و آل خلیفه همان مسیر را طی می‌کنند و مسلمانانی را که جز آزادی و عمل به دینشان چیزی نمی‌خواهند، مورد ستم قرار می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جسله هیات عمومی ضمن تعزیت و تسلیت ایام سوگواری و مصیبت عظمای شهادت حضرت امام حسین(ع) افزود: همانطور که آن روز یزید و بنی امیه نتوانستند به پیروزی نهایی برسند، جائران امروز هم روی توفیق را نخواهند دید و ما نیز از خداوند می‌خواهیم، شیعیانی را که در عربستان ویمن و بحرین در ایام عاشورا از خود رشادت نشان دادند، نصرت و عزت دهد و دشمنانشان را خوار گرداند.
وی اظهار داشت: مراسم باشکوه سالانه و بزرگداشت و قدردانی از ایثارگری و شهادت سالار شهیدان، از افتخارات بزرگ شیعه است و این سعادتی است برای ما اگر بتوانیم در زمره پیروان و احیاکنندگان مکتب حسین(ع) باشیم.
رییس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: امام حسین(ع) نه فقط برای شیعه و مسلمانان بلکه برای همه بشریت مایه مباهات است و به فرموده جد بزرگوارشان، «حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است» و بر ماست  که ازمکتب حیاتبخش او درس بگیریم و همچون شاگردانی گوش به فرمان در مکتبش زانوی ادب بر زمین بزنیم.
وی در ادامه به بیان ترجمه‌ای از خطبه آن حضرت(ع) پرداخت و افزود: حضرت امام حسین(ع) در خطبه خود می‌فرماید: شأن و جایگاه من جایگاهی نیست که از مرگ بهراسم. مردن در راه عزت مرگ نیست و زندگی با ذلت، زندگی نیست.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به خطاب آن حضرت به دشمنانش ادامه داد: ایشان فرمودند: ای یزیدیان! آیا مرا از مرگ می‌ترسانید، هیهات! تیرتان به خطا و گمانتان به انحراف رفته است. آیا تصور می‌کنید که من از مردن می‌ترسم. حسین اینگونه نیست که از مرگ بهراسد.
وی ادامه داد: حضرت در این خطبه دشمنانش را مورد سوال قرار می‌دهدند و این پرسشی است که خطابش همه ستمکاران و جباران روزگار است، حضرت از آنان پرسیدند: آیا شما بیش از آنکه مرا بکشید، قدرت و توانایی دیگری دارید؟ و ادامه دادند که چقدر شیرین و گواراست انسان جان و حیات مادی خود را در راه خدا بدهد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: بی‌شک اگر انسان از این زاویه به زندگی نگاه کند و برای حیات مادی و متنعم شدن از زندگی دنیوی اصالتی قائل نباشد، بسیار لذتبخش و گواراست.
وی گفت: جملات آن حضرت امروز با گذشت بیش از 13 قرن از حادثه کربلا با ملاحظه و مشاهده عزتی که آن حضرت و یارانش در طی تاریخ یافته‌اند، برای ما بیش از هم‌عصران آن حضرت(ع) قابل درک است. ایشان خطاب به دشمنان فرمودند: مرا بکشید، ولیکن بدانید که مجد و عظمت و مقام و منزلتی را که من به دست می‌‌آورم، نمی‌توانید از بین ببرید. بنابراین مرا باکی از شهادت و کشته شدن در راه خدا نیست.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: به عبارت دیگر نوری که با کشته شدن آن حضرت(ع) و اسارت خاندانش در طول تاریخ به وجود آمده است، سردی و خاموشی نخواهد داشت.
وی افزود: امروز ما می‌توانیم حقیقت فرمایش نورانی آن حضرت را بهتر بیابیم و اینکه امام حسین(ع) با ایثارگری خود و خاندانش در طول تاریخ موثر بوده و نهضت ابی عبدالله(ع) انقلاب‌ها و حرکت‌های ارزنده بیشماری را در جهان بشریت به وجود آورده است.
رییس دیوان عدالت اداری، حرکت ملت شریف ایران را در تحقق انقلاب اسلامی از تشعشعات این نهضت خونین دانست و گفت: همانطور که امام راحل رضوان الله علیه فرمودند «ما هرچه داریم از محرم و صفر است».
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از اظهارات خود به توفیق علمی و امنیتی فرزندان جمهوری اسلامی ایران در به اختیار گرفتن و کنترل هواپیمای جاسوسی امریکا  اشاره کرد و افزود: این اقدام فرزندان انقلاب در نیروهای مسلح و سربازان امام زمان(عج)، سیلی محکم دیگری بر گوش امریکای جنایتکار بود که دنیا را به حیرت واداشت و این جز از عنایت الهی و دست قدرتمند خداوند نیست. بی‌تردید وقتی مردم در جهت یاری خداوند حرکت کنند، خداوند نیز نصرتش را از آنان دریغ نخواهد کرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که مسوولان با عملکرد، صداقت و تقوای خود قدر این عنایات و لطف پروردگار را بدانند. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف