بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت الاسلام والمسلمین منتظری:
تلاش استکبار برای تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبای آن است

رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی گفت: ما شاهد دشمنان سوگند خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و عناصر فاسد که هیچ علاقه ای بین آنها و ارزشهای اسلامی نیست یک هدف دارند و آن از صحنه بیرون کردن بسیج است و با برنامه های متنوع خبری و در صدد تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبا و پرتلاش آن هستند.

رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی گفت: ما شاهد دشمنان سوگند خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و عناصر فاسد که هیچ علاقه ای بین آنها و ارزشهای اسلامی نیست یک هدف دارند و آن از صحنه بیرون کردن بسیج است و با برنامه های متنوع خبری و در صدد تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبا و پرتلاش آن هستند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری منتظری گفت: پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مشتضعفان به فرمان امام راحل که هفته بسیج نام گذاری شده ، تبریک می گویم و امام که روحش شاد ، در طول حیات طیبه اش پس از انقلاب نکات بسیار زیاد درباره بسیج دارد.
وی تصریح کرد: بسیج یک نهادی است که بایستی آن را حقیقتاً حفظ کرده و دیدگاه امام نسبت به بسیج چنین بود که گفت: بسیج لشکر مخلص خداست یا بسیج شجره طیبه و درخت پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار و طراوت حدیث عشق می دهد.
وی افزود: تردیدی نیست که اقدام احکام در تشکیل نهاد بسیج در مقطعه ای از حیات انقلاب اسلامی در دوره ای که توسط امام راحل که نیاز به نیروهای بسیار مخلص و تأثیرگذار، عمیقاً احساس می شد صورت گرفت.
منتظری گفت: در شرایطی امام این نهاد مقدس را بنا نهاد که دشمن از درون و بیرون نهال نوپای انقلاب و نظام را مورد هدف قرار داده بود و آن روز تدبیر آن پیر فرزانه بیش از هر چیز حضور بسیج را به منصه ظهور رساند.
وی گفت: امام خود یک بسیجی مخلص و الگو و اسویی برای تمام بسیجیان بود و امام دیدگاه بسیار خوبی از این نهاد مقدس و تربیت شدگان آن داشت تا جایی که گفت: از خداوند می خواهم که مرا با بسیجیان محشور فرماید.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در کسوت بسیج سالها با حضور خود در دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار بود و می فرماید بسیج یکی از معجزات انقلاب و از کارهای عظیمی بود که امام بزرگوار با آن دید و بصیرت نافذ و تدبیر حکیمانه، این نهاد الهی و پرثمر و مبارک را به وجود آورده و بعضی ها تصور کردند که با پایان جنگ تحمیلی بسیج هم پایان خواهد گرفت و این چنین اندیشه کردند که دیگر نیازی به بسیج نیست و فکر و احساس و دل آنها از نور بصیرت و معرفت بسیج غافل است و از آنها انتظاری بیشتر از این نیست.
وی گفت: بیانات مقام معظم رهبری تبیین نمودن این رسالت مهم و هدف بسیج بود و حاکی از شأن مقدس این نهاد دارد که از مرزهای جغرافیایی و معنوی دفاع کرد و این دفاع منحصر به مرزهای جغرافیایی نیست ما باید آن را گسترش دهیم و از تبلیغات دشمن که با سایتهای خبری درصدد تضعیف بسیج هستند جلو گیری کنیم و حضوری پرشوروگسترده در بسیج داشته باشیم.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: بسیج از خود شما مردم است و برخاسته از مردم است و برای خود مردم است چیزی که برخاسته از خود ماست آنرا قدر بدانیم و از آن دفاع کنیم. و امروز ما بایستی به این نکته بسیار مهم دقت کنیم که اولاً بسیج و بسیجیان باید امام راحل را که بنیانگذار این نهاد مقدس بود الگو خود قرار دهند و چون عزت در دنیا و هم رستگاری در آخرت و هم ترس در دل ستمکاران بهترین مصداقش در بسیجی واقعی است.
منتطری در ابتدای جلسه شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت باقر العلوم(ع) را به محضر مقدس ولی عصر و مقام معظم رهبری و رهپویان راهش تسلیت و تعزیت گفت و افزود: این امام همام می فرمایدک خداوند متعال به مومن سه خصلت و ویژگی هدیه کرده ،اول آن که عزت در دنیا و سربلندی است و مومن واقعی هیچ گاه اظهار ذلت و خواری نمی کند مگر در برابر معبود خویش و خصلت دوم اینکه در فردای قیامت رستگار است و غیر از مومن رستگاری وجود ندارد.
منتظری افزود: کسی در فردای قیامت سربلند و روسفید است که در دنیا مومن بود و سختیها را پشت سر گذاشته است و سومین خصلت مومن موضعگیری و رفتار و کردارش در دلهای ستمکاران و ایجاد ترس و وحشت است.
وی گفت: انشاء ا... همانگونه که پیامبران و امامان در زندگی خود در برابر ستمکاران ايستادگي کردنند ما نیز باید طوری باشیم که دشمن در دل خود از مومن ترس و وحشت داشته باشد.
در پایان این جلسه درخصوص3 پرونده که متعلق به کمیسیون های فنی و مهندسی، شهرداری، بیمه و تأمین اجتماعی، بود بررسی واتخاذ تصميم شد و در2 پرونده که متعلق به کار و امور اجتماعی، آموزشی و پژوهشی که تعارض آراء وجود داشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رأی مقتضی صادر شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف