پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
حجت الاسلام والمسلمین منتظری:
تلاش استکبار برای تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبای آن است

رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی گفت: ما شاهد دشمنان سوگند خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و عناصر فاسد که هیچ علاقه ای بین آنها و ارزشهای اسلامی نیست یک هدف دارند و آن از صحنه بیرون کردن بسیج است و با برنامه های متنوع خبری و در صدد تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبا و پرتلاش آن هستند.

رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی گفت: ما شاهد دشمنان سوگند خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و عناصر فاسد که هیچ علاقه ای بین آنها و ارزشهای اسلامی نیست یک هدف دارند و آن از صحنه بیرون کردن بسیج است و با برنامه های متنوع خبری و در صدد تضعیف بسیج و محو کردن چهره زیبا و پرتلاش آن هستند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری منتظری گفت: پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مشتضعفان به فرمان امام راحل که هفته بسیج نام گذاری شده ، تبریک می گویم و امام که روحش شاد ، در طول حیات طیبه اش پس از انقلاب نکات بسیار زیاد درباره بسیج دارد.
وی تصریح کرد: بسیج یک نهادی است که بایستی آن را حقیقتاً حفظ کرده و دیدگاه امام نسبت به بسیج چنین بود که گفت: بسیج لشکر مخلص خداست یا بسیج شجره طیبه و درخت پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار و طراوت حدیث عشق می دهد.
وی افزود: تردیدی نیست که اقدام احکام در تشکیل نهاد بسیج در مقطعه ای از حیات انقلاب اسلامی در دوره ای که توسط امام راحل که نیاز به نیروهای بسیار مخلص و تأثیرگذار، عمیقاً احساس می شد صورت گرفت.
منتظری گفت: در شرایطی امام این نهاد مقدس را بنا نهاد که دشمن از درون و بیرون نهال نوپای انقلاب و نظام را مورد هدف قرار داده بود و آن روز تدبیر آن پیر فرزانه بیش از هر چیز حضور بسیج را به منصه ظهور رساند.
وی گفت: امام خود یک بسیجی مخلص و الگو و اسویی برای تمام بسیجیان بود و امام دیدگاه بسیار خوبی از این نهاد مقدس و تربیت شدگان آن داشت تا جایی که گفت: از خداوند می خواهم که مرا با بسیجیان محشور فرماید.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در کسوت بسیج سالها با حضور خود در دفاع مقدس بسیار تأثیرگذار بود و می فرماید بسیج یکی از معجزات انقلاب و از کارهای عظیمی بود که امام بزرگوار با آن دید و بصیرت نافذ و تدبیر حکیمانه، این نهاد الهی و پرثمر و مبارک را به وجود آورده و بعضی ها تصور کردند که با پایان جنگ تحمیلی بسیج هم پایان خواهد گرفت و این چنین اندیشه کردند که دیگر نیازی به بسیج نیست و فکر و احساس و دل آنها از نور بصیرت و معرفت بسیج غافل است و از آنها انتظاری بیشتر از این نیست.
وی گفت: بیانات مقام معظم رهبری تبیین نمودن این رسالت مهم و هدف بسیج بود و حاکی از شأن مقدس این نهاد دارد که از مرزهای جغرافیایی و معنوی دفاع کرد و این دفاع منحصر به مرزهای جغرافیایی نیست ما باید آن را گسترش دهیم و از تبلیغات دشمن که با سایتهای خبری درصدد تضعیف بسیج هستند جلو گیری کنیم و حضوری پرشوروگسترده در بسیج داشته باشیم.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: بسیج از خود شما مردم است و برخاسته از مردم است و برای خود مردم است چیزی که برخاسته از خود ماست آنرا قدر بدانیم و از آن دفاع کنیم. و امروز ما بایستی به این نکته بسیار مهم دقت کنیم که اولاً بسیج و بسیجیان باید امام راحل را که بنیانگذار این نهاد مقدس بود الگو خود قرار دهند و چون عزت در دنیا و هم رستگاری در آخرت و هم ترس در دل ستمکاران بهترین مصداقش در بسیجی واقعی است.
منتطری در ابتدای جلسه شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت باقر العلوم(ع) را به محضر مقدس ولی عصر و مقام معظم رهبری و رهپویان راهش تسلیت و تعزیت گفت و افزود: این امام همام می فرمایدک خداوند متعال به مومن سه خصلت و ویژگی هدیه کرده ،اول آن که عزت در دنیا و سربلندی است و مومن واقعی هیچ گاه اظهار ذلت و خواری نمی کند مگر در برابر معبود خویش و خصلت دوم اینکه در فردای قیامت رستگار است و غیر از مومن رستگاری وجود ندارد.
منتظری افزود: کسی در فردای قیامت سربلند و روسفید است که در دنیا مومن بود و سختیها را پشت سر گذاشته است و سومین خصلت مومن موضعگیری و رفتار و کردارش در دلهای ستمکاران و ایجاد ترس و وحشت است.
وی گفت: انشاء ا... همانگونه که پیامبران و امامان در زندگی خود در برابر ستمکاران ايستادگي کردنند ما نیز باید طوری باشیم که دشمن در دل خود از مومن ترس و وحشت داشته باشد.
در پایان این جلسه درخصوص3 پرونده که متعلق به کمیسیون های فنی و مهندسی، شهرداری، بیمه و تأمین اجتماعی، بود بررسی واتخاذ تصميم شد و در2 پرونده که متعلق به کار و امور اجتماعی، آموزشی و پژوهشی که تعارض آراء وجود داشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رأی مقتضی صادر شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف