بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس قوه قضائیه:
مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و صلاحیت دیوان در ورود به تصمیمات قوه قضاییه

رييس قوه قضاييه در جلسه هيات عمومي ديوان عدالت اداري در خصوص مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي که رسيدگي به تصميمات هيات‌هاي مميزي دانشگاه‌ها را مشمول رسيدگي در ديوان نمي‌داند، ايراداتي مطرح کرد.

رييس قوه قضاييه در جلسه هيات عمومي ديوان عدالت اداري در خصوص مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي که رسيدگي به تصميمات هيات‌هاي مميزي دانشگاه‌ها را مشمول رسيدگي در ديوان نمي‌داند، ايراداتي مطرح کرد.
به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني ديوان عدالت اداري ، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني با حضور در جلسه صبح امروز هيات عمومي ديوان عدالت اداري با تسليت ايام عزاداري سالار شهيدان، اظهار کرد: آيت‌الله منتظري به رحمت خداوند رفتند و از خداوند براي ايشان رحمت، مغفرت و علو درجات را خواستاريم.
وي با اشاره به فوايد جلسات و نشست‌هاي رو در رو در حل مشکلات يادآور شد: برگزاري چنين نشست‌هايي با بخش‌هاي مختلف دستگاه قضايي از برنامه‌هاي اينجانب بوده و اميدوارم توفيق حضور در چنين جلساتي هرچه بيشتر ايجاد شود تا بتوانيم به رفع دغدغه همکاران پرداخته و در نهايت سبب افزايش علم و آگاهي شود.
وي با اشاره به بحث صلاحيت ديوان عدالت اداري در پرداختن به آيين‌نامه‌ها،‌تصويب نامه‌ و مقررات فراتر از قوه مجريه تصريح کرد: پيش از اين در هيات عمومي ديوان مصوباتي مطرح بوده و گمان مي‌کنم بيش از آن چه که قبلا بحث شده، ‌اين موضوع نيازمند گفت‌وگو است.
لاريجاني در اين نشست دو موضوع ابطال آيين‌نامه‌ها و تصميات در قوه قضاييه به ويژه حوزه رياست و مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي را که رسيدگي به تصميمات هيات‌هاي مميزي دانشگاه‌ها را مشمول رسيدگي در ديوان عدالت اداري نمي‌داند، مورد اشاره قرار داد و با اعضاي هيات عمومي ديوان در اين موارد به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.
رييس دستگاه قضا افزود: دستور کار جديدي را به بنده داده‌اند و مطرح شده که مصوبات شوراي مشورتي شوراي عالي انقلاب فرهنگي را به خود مصوبات شورا ملحق کردند که بر اين اساس، آن هم از صلاحيت ورود ديوان خارج باشد.
وي در پايان اظهاراتش در مورد موضوع صلاحيت ديوان در ورود به تصميمات قوه قضاييه به ويژه حوزه رياست خطاب به هيات عمومي ديوان گفت: در مرحله نخست نسبت به استدلال‌هاي مهم فکر کنيد که اگر نظر آقايان نزديکي يافت، مساله حل است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف