بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت الاسلام و المسلمین منتظری:
نقد پذیری در زندگی و جامعه بسیار ضعیف است

رئيس ديوان عدالت اداري در جلسه امروز هيات عمومي گفت : هر کسي که مورد انتقاد قرار مي گيرد اگر از سر دلسوزي هم که باشد ناراحت مي شود اميدواريم طوري شود که ظرفيت نقد پذيري در ما افزايش پيدا کند.

رئيس ديوان عدالت اداري در جلسه امروز هيات عمومي گفت : هر کسي که مورد انتقاد قرار مي گيرد اگر از سر دلسوزي هم که باشد ناراحت مي شود اميدواريم طوري شود که ظرفيت نقد پذيري در ما افزايش پيدا کند .
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري وي افزود : امام صادق (ع) مي فرمايد محبوبترين و بهترين دوستان من کسي است که ايراد مرا به من هديه کند ولي ما مي بينيم دوستانمان عيب و ايراد ما را پنهان و روش اشتباه ما را درست جلوه مي دهند و ما را به چالش مي کشاند و شما هم فکر مي کنيد که اين شيوه شما درست است در حالي که جامعه نمي پسندد .
منتظري تاکيد کرد : در مورد اهميت پژوهش علم در اسلام بسيار آمده است و در دنياي دانش امروز، کلمه اي جامع تر و زيبا تر از علم پيدا نمي کنيد کساني که داعيه پژوهش و علم دارند بايد آنرا به مباحثه بگذارند و موجب باروري معرفت و شناخت شوند .
رئيس ديوان عدالت اداري افزود : مقام معظم رهبري مدتها به مجامع علمي تاکيد کرده که در توليد علم دانشگاهها و مراکز علمي فعاليت کنند و به دنبال گسترش آن باشند .
وي گفت : هر چه انسان در کسب علم بيشتر تلاش کند تشنه تر مي شود و دوست دارد تمام علومي که درباره حيات معنوي و مادي انسان بر مي گردد آگاه شود .
وي افزود : تجربه از سر حد علم بالاتر است در روايات فراوان آمده است که تجربه در حقيقت همان علمي است که به مرحله اجرا در آمده و در اجر است که اشکالات و آسيبهاي خود را نشان داده و توانسته است آن ضعفها ار برطرف کند .
منتظري گفت : در هر بخشي که وارد شويم به افراد مجرب مراجعه مي کنيم و آنها بهتر مي توانند آسيبها را شناسائي و رفع مشکل کنند مثلا در بخش قضا و حقوق يک قاضي با 40 سال سابقه خدمت که کار عملي کرده با يک فرد که در دانشگاه فقط به صورت تئوري تحصيل کرده قابل قياس نيست .
وي در پايان تاکيد کرد: طولاني بودن کارو تجربه، افزوني در عقل و انديشه است و امام سجاد مي‌فرمايد: دوست واقعي تو کسي است که ترا در زندگي از مشکلات و ضعفها و چالشها باز مي‌دارد .

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف