بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
معاون قضایی دیوان عدالت اداری:
اگر مسوولان با اخلاق اسلامی به وظایف خود بپردازند مشکلات حل می‌شود

معاون قضايي ديوان عدالت اداري گفت: اسلام براي هر موضوعي راه حلي قرار داده است که مرور زمان آن را کهنه نمي‌سازد و با تکيه به اين روش‌ها در تمامي اعصار مي‌توانيم شاهد رشد و شکوفايي باشيم.

معاون قضايي ديوان عدالت اداري گفت: اسلام براي هر موضوعي راه حلي قرار داده است که مرور زمان آن را کهنه نمي‌سازد و با تکيه به اين روش‌ها در تمامي اعصار مي‌توانيم شاهد رشد و شکوفايي باشيم.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري ، رشيدي در نهمين نشست مشترک نمايندگان قوه قضائيه ،قضات و معاونين ديوان و مديران حقوقي شهرداري کلان شهرهاي کشور در قم ،اين شهر را مهد علم و دانش خواند و گفت: اميرمومنان علي (ع) در نامه‌اي به مالک اشتر وظايف مسئولان و کارگزاران را تعيين کرده است که بيانگر ارائه راه حل اسلام در تمام زوايا است که مهم ترين آنها دستورات حقوقي جامع شامل انتخاب کارگزاران صبور و متعهد و متدين در منصب‌هاي گوناگون، عدم پافشاري در اشتباهاتشان و پذيزش آن، صبر در برابر تعدد مراجعات، تکيه بر شواهد و قرائن به دور از چشم پوشي يا سخت‌گيري‌هاي غير ضروري و تحقيق فراوان در امور است.
وي ادامه داد: يکي از مباحث زير بنايي گرفتن ماليات و خوارج است که طبق دستورات ديني بايد هم طراز با منابع مالي مردم باشد يا موجب آباداني شود و مردم را به ستوه نياورده و آنان را در سختي قرار ندهد.
معاون قضايي عدالت اداري يادآور شد: اگر مسئولان با اخلاق اسلامي و ديني به وظايف خود بپردازند مشکلات جامعه اسلامي حل خواهد شد و مردم ذهنيت خوبي نسبت به وظابف مسئولان پيدا خواهند کرد.
وي تاکيد کرد: نگاه ما مچ گيري يا فرار از قوانين نبوده و خوشبختانه شهرداري‌ها با رويي باز پذيراي قوانين مطرح شده در جلسات بوده‌اند که با تعامل بيشتر ديگر قوه قضاييه و شهرداري دو نهاد روبروي هم نخواهند بود و با اين مباحث شاهد جهت دهي به کميسيون‌ها خواهيم بود.
معاون قضايي ديوان عدالت اداري با تاکيد بر اين‌که قانون مدار بودن بهتر از هرج و مرج و سليقه‌اي بودن است، گفت: مهم ترين راهکار ما در زمينه توسعه شهرها بحث تخريب‌هاست که بايد با در نظر گرفتن حقوق کامل مردم و دولت صورت گيرد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف