پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
معاون قضایی دیوان عدالت اداری:
اگر مسوولان با اخلاق اسلامی به وظایف خود بپردازند مشکلات حل می‌شود

معاون قضايي ديوان عدالت اداري گفت: اسلام براي هر موضوعي راه حلي قرار داده است که مرور زمان آن را کهنه نمي‌سازد و با تکيه به اين روش‌ها در تمامي اعصار مي‌توانيم شاهد رشد و شکوفايي باشيم.

معاون قضايي ديوان عدالت اداري گفت: اسلام براي هر موضوعي راه حلي قرار داده است که مرور زمان آن را کهنه نمي‌سازد و با تکيه به اين روش‌ها در تمامي اعصار مي‌توانيم شاهد رشد و شکوفايي باشيم.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري ، رشيدي در نهمين نشست مشترک نمايندگان قوه قضائيه ،قضات و معاونين ديوان و مديران حقوقي شهرداري کلان شهرهاي کشور در قم ،اين شهر را مهد علم و دانش خواند و گفت: اميرمومنان علي (ع) در نامه‌اي به مالک اشتر وظايف مسئولان و کارگزاران را تعيين کرده است که بيانگر ارائه راه حل اسلام در تمام زوايا است که مهم ترين آنها دستورات حقوقي جامع شامل انتخاب کارگزاران صبور و متعهد و متدين در منصب‌هاي گوناگون، عدم پافشاري در اشتباهاتشان و پذيزش آن، صبر در برابر تعدد مراجعات، تکيه بر شواهد و قرائن به دور از چشم پوشي يا سخت‌گيري‌هاي غير ضروري و تحقيق فراوان در امور است.
وي ادامه داد: يکي از مباحث زير بنايي گرفتن ماليات و خوارج است که طبق دستورات ديني بايد هم طراز با منابع مالي مردم باشد يا موجب آباداني شود و مردم را به ستوه نياورده و آنان را در سختي قرار ندهد.
معاون قضايي عدالت اداري يادآور شد: اگر مسئولان با اخلاق اسلامي و ديني به وظايف خود بپردازند مشکلات جامعه اسلامي حل خواهد شد و مردم ذهنيت خوبي نسبت به وظابف مسئولان پيدا خواهند کرد.
وي تاکيد کرد: نگاه ما مچ گيري يا فرار از قوانين نبوده و خوشبختانه شهرداري‌ها با رويي باز پذيراي قوانين مطرح شده در جلسات بوده‌اند که با تعامل بيشتر ديگر قوه قضاييه و شهرداري دو نهاد روبروي هم نخواهند بود و با اين مباحث شاهد جهت دهي به کميسيون‌ها خواهيم بود.
معاون قضايي ديوان عدالت اداري با تاکيد بر اين‌که قانون مدار بودن بهتر از هرج و مرج و سليقه‌اي بودن است، گفت: مهم ترين راهکار ما در زمينه توسعه شهرها بحث تخريب‌هاست که بايد با در نظر گرفتن حقوق کامل مردم و دولت صورت گيرد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف