پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
آیت اله آملی لاریجانی تاکید کرد:
بهره‌مندی از منابع غنی فقه شیعه و نیز بزرگان حوزه های علمیه و مراجع عظام در تقویت نظام قضایی

آيت اله صادق آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در جلسه امروز مسوولان عالي قضايي استفاده از توان علمي، پژوهشي و نيروي انساني حوزه هاي علميه و کمک گرفتن از مراجع و علما در اصلاح و تقويت ساختار حقوقي و قضايي قوه قضائيه را از اولويت‌هاي دستگاه قضايي اعلام کرد و گفت:‌ حوزه هاي علميه بستر بسيار مناسبي براي تقويت نيروي انساني و افزايش توانمندي هاي قوه قضائيه است.

آيت اله صادق آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در جلسه امروز مسوولان عالي قضايي استفاده از توان علمي، پژوهشي و نيروي انساني حوزه هاي علميه و کمک گرفتن از مراجع و علما در اصلاح و تقويت ساختار حقوقي و قضايي قوه قضائيه را از اولويت‌هاي دستگاه قضايي اعلام کرد و گفت:‌ حوزه هاي علميه بستر بسيار مناسبي براي تقويت نيروي انساني و افزايش توانمندي هاي قوه قضائيه است.
رئيس قوه قضائيه بهره‌گيري دستگاه قضايي از حوزه هاي علميه را در دو محور «جذب نيروي انساني نخبه و کارآمد» و «تنقيح قوانين و مقررات حقوقي و قضايي با استفاده از منابع تحقيقات و پژوهش‌هاي غني موجود در حوزه هاي علميه» قابل پيگيري و برنامه‌ريزي دانست و افزود:‌ دستگاه قضايي بايد در کنار شناسايي نيروهاي نخبه و کارآمد حاضر در حوزه هاي علميه و استفاده از توان علمي و کارآمدي آنان در قوه قضائيه از محضر علما و مراجع محترم نيز به منظور تدوين قوانين و لوايح قوه قضائيه کمک بگيرد.
آيت اله لاريجاني با اشاره به اينکه استفاده از سرمايه‌ علمي و تحقيقات غني حوزه‌هاي علميه تا حدي مغفول مانده است، تصريح کرد: تدوين، اصلاح و تکميل قوانين حقوقي و قضايي جمهوري اسلامي ايران نيز بايد با استفاده از سرمايه‌هاي عظيم علمي و پژوهشي و منابع حقوقي و فقهي صورت گيرد.
رئيس قوه قضائيه تأکيد کرد: بخش‌هاي پژوهشي قوه قضائيه و نيز مسئولان جذب نيروي انساني در دستگاه قضايي بايد با برنامه‌ريزي دقيق و مناسب نسبت به تقويت همکاري قوه قضائيه با حوزه‌هاي علميه اقدام کنند.
آيت اله لاريجاني تأکيد کرد: تحقيقات و پژوهش‌هاي موجود در حوزه هاي علميه و آثار باقي مانده از بزرگان حوزه‌هاي علميه و مرجعيت شيعه بسيار غني و آثاري بي‌نظير است که به خوبي بايد از آن بهره گرفت.
رئيس قوه قضائيه در ادامه سخنان خود بر انجام مطالعات تطبيقي در دستگاه قضايي با کمک حقوقدانان و فرهيختگان دانشگاهي نيز تاکيد کرد و گفت: در کنار تقويت استفاده از سرچشمه اصلي قوانين و مقررات حقوقي و قضايي يعني منابع فقهي و حوزه‌هاي علميه بايد به منظور بهره‌مندي از تحقيقات و دستاوردهاي حقوقي و قضايي دنيا، با همکاري دانشگاه‌ها و حقوقدانان دانشگاهي نسبت به انجام مطالعات تطبيقي اقدام شود.
در ادامه اين جلسه در خصوص اصلاح ماده 18 اختيارات رئيس قوه قضائي بحث و بررسي شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف