بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تشکیل کارگروه حقوقی در استانداری ضروری است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: کارگروه حقوقی باید در استانداری هر استان تشکیل تا باعث ارتقاء سطح آگاهی مدیران و کارشناسان حقوق در استان شود.

 رئیس دیوان عدالت اداری گفت: کارگروه حقوقی باید در استانداری هر استان تشکیل تا باعث ارتقاء سطح آگاهی مدیران و کارشناسان حقوق در استان شود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، شهادت امام محمد باقر (ع) و همچنین شهادت مسلم بن عقیل را تسلیت گفت، و افزود در سفر استانی ریاست محترم قوه قضائیه به استان کهکیلویه و بویر احمد تصمیماتی راجع به مشکلات قضایی استان اتخاذ نمودن و سفر پرباری بود و همچنین ما در سفر قبل تجربه خوبی از بابت نشست حقوقی با کارشناسان و مدیران دستگاهها اجرایی داشتیم و آنها مشکلات خود را بیان نمودند و حتی نیازمند بودند که با قضات و کارشناسان دیوان تعامل داشته باشند و مشکلات حقوقی خود را مطرح و حل نمایند.
 وی گفت: اگر ما در دیوان پیش قدم بشویم. در زمینه تقویت و سطح ارتقاء حقوقی ادارات گام برداریم هم به نفع مسئولین حقوقی و هم ادارات دولتی و هم به نفع دیوان عدالت اداری است که خود آنها توانا در این کار باشند و بتوانند لایحه ای مناسب با موضوع پرونده به دیوان ارجاع بدهند.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: دیوان با ادارات دستگاههای اجرایی و موسسات دولتی ارتباط کاری دارد پس باید  بیش از پیش با تعامل سازنده برای ارتقاء حقوقی دستگاهها تلاش بکنیم و باید آسیب شناسی کنیم و سطح آگاهی آنها را افزایش داده و اگر منتظر باشیم آنها این کار را انجام بدهند این امر با هزینه بالا و وقت طولانی امکان پذیر است.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: در آینده ای نزدیک که قانون جدید دیوان تصویب و ابلاغ می شود قانون ما در دستور کار قرار خواهد گرفت تغییراتی در ساختار دیوان ایجاد می شود و از جمله این تغییرات تشکیل دفتر استانی می باشد و هم در قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان ما مکلف خواهیم شد این دفاتر را در سطح استان ایجاد نمائیم.
منتظری با توجه به ایجاد دفاتر در استانها افزود: ما با همکاری روسای دادگستری و سازمان بازرسی در حال تلاش هستیم که این دفاتر را در آنجا دایر کنیم و مردم با سهولت بیشتری دسترسی به دیوان خواهند داشت تا بتوانند راحت تر لوایح خود را ارسال و ابلاغ و اجرا به راحتی صورت گیرد و شما همکاران باید کمک کنید که بعد از افتتاح دفاتر هماهنگی لازم را با استانها داشته تا در جهت ارتقاء اطلاعات حقوقی آنها گام موثری برداریم، چون در سفر به دو استان همدان و کهکیلویه مدیران و کارشناسان حقوقی دستگاهها علاقمندی خود را به بهره مندی از تجارب دیوان ابراز نمودند. 
در این جلسه بخشنامه شماره 4790/020/م مورخه 5/12/1386 وزیر جهاد و کشاورزی در خصوص نحوه واگذاری اراضی ملی در موارد خاص و استثنائی به متصرفین اراضی مذکور ابطال گردید.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف