بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
با رهبری داهیانه رهبر انقلاب هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای عظیمی برای ملت عزیز ایران در برداشت

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: با رهبری داهیانه رهبر انقلاب هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای عظیمی برای ملت عزیز ایران در برداشت و استکبار در پشتیبانی از صدام هرگز راه به جائی نبرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان اظهار داشت : هفته دفاع مقدس که یادآور خاطرات فراوانی از رشادتها، ایثارگریها و فدارکاریهایی رزمندگان اسلام و ملت ایران در صحنه نبرد نا برابر کفر علیه اسلام که در جنگ تحمیلی به دست عنصر سر سپرده ای به نام صدام در سرزمین مقدس عراق، بر دو ملت ایران و عراق تحمیل شد، می باشیم.
 وی افزود: در طول هشت سال تلاشهای استکبار در پشتیبانی از صدام به جایی نرسید و رزمندگان اسلام افتخارات فراوانی را برای ایران و انقلاب اسلامی فراهم نمودنند هر چند ما شاهد خسارتهای عظیمی از جمله ویرانی شهرها و از دست دادن انسانهای والا مقام در آن بودیم ولی با رهبری داهیانه امام راحل و تلاشهای رزمندگان دستاوردهای بزرگی برای ملت ایران در برداشت و ما پیروز جنگ بودیم.
وی با توجه به پنجم مهر ماه روز آزاد سازی آبادان گفت: در پنجم مهر ماه 1360 رزمندگان اسلام در شکسته شدن حصر آبادان حماسه دیگری آفریدند که در تاریخ هشت ساله دفاع مقدس این حرکت چون برگ زرینی می درخشد.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: ما از هشت سال دفاع مقدس درسهای فراوانی گرفتیم و آن چیزی که موجب پیروزی ملت شریف ایران و رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل بود اتکاء به خداوند رحمان بود و کار برای خدا و اهداف و آرمانها ما الهی بود که در جبهه ها موفق شدیم و این وعده ای بود که خداوند هم در صدر اسلام و هم برای تمام قرون داده است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در آغاز جلسه افزود : هفته دفاع مقدس را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و رزمندگان و نیروهای مسلح و ملت شریف ایران و به شما همکاران به ویژه برادرانی که در آن افتخار آفرینی کردند تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق بدهد تا بتوانیم در زمره ناصرین و یاوران خدا و دین خدا باشیم.
در اين جلسه به چند پرونده رسیدگی و دستور مقتضی صادر شد از جمله  ابطال تصويب نامه شماره 480500/ت115 مورخ 3/3/67 هيأت وزيران مبني بر تجويز استفاده از آرم جمهوري اسلامي ايران در پرچم جمهوري اسلامي و سربرگ رسمي سازمانها و وزارتخانه ها مورد بررسي قرار گرفت و هيأت عمومي به لحاظ اينکه به موجب لايحه قانوني راجع به نحوه چاپ اسناد و اوراق بهادار دولتي و آرم جمهوري اسلامي ايران مصوب 16/4/59 چاپ اسناد و اوراق وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي با آرم جمهوري اسلامي تجويز گرديده و نيز به لحاظ اصل 18 قانون اساسي آئين نامه معترض عنه را موافق قانون تشخيص و قابل ابطال ندانستند. همچنين بخشنامه شماره 12296 مورخ 9/8/84 سازمان امور مالياتي کشور در خصوص اعمال معافيت موضوع مواد 62 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و بند ک ماده 7 قانون برنامه چهارم توسعه نيز به لحاظ مطابقت با قانون صحيح تشخيص و ابطال نگرديد. همچنين بخشنامه شماره 3741-3/7/89 اداره نظارت بر بانکهاي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران متضمن ابلاغ جدول کارمزد خدمات بانکي و از جمله اخذ کارمزد صدور گواهينامه عدم پرداخت وجه چک و رفع سوء اثر از آن مطابق با بند 4 از ماده 18 قانون مقررات پولي کشور و نيز بند 4 ماده بيست قانون عمليات بانکي بدون ربا و بر اساس مصوبه نهصد و سيزدهمين جلسه شوراي پول و اعتبار تشخيص و به اعتبار عدم مغايرت با قوانين موضوعه ابطال نگرديد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف