بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری در جمع دبیران استانی شورای نظارتی کشور گفت:
هماهنگ و منسجم بودن شورای دستگاههای نظارتی کشور می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد

رئيس ديوان عدالت اداري هماهنگی و منسجم عمل کردن بین شورای دستگاههای نظارتی را امری مهم خواند و عملکرد آن را بسیار موثر و کارآمد تلقی نمود.

رئيس ديوان عدالت اداري هماهنگی و منسجم عمل کردن بین شورای دستگاههای نظارتی را امری مهم خواند و عملکرد آن را بسیار موثر و کارآمد تلقی نمود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در ادامه همایش شورای دستگاههای نظارتی کشور در جمع دبیران استانی که در دیوان عدالت اداری برگزار شد ، افزود: این پنج دستگاه که عبارتند از وزارت اطلاعات- دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و سازمان حسابرسی و دیوان عدالت اداری باید با هماهنگی همدیگر در جهت پیشرفت مسایل کلان جامعه گام موثر برداشته و اگر ایرادی وارد  است آنرا شفاف سازی کنند تا بتوانیم مشکلات را با هماهنگی وزارتخانه ها کاهش دهیم .
وی افزود: اگر مثل زمان سابق بگویم امن و امان است و مشکلی وجود ندارد ما امانتدار خوبی نیستیم بلکه وظیفه امانتداری  ما اقتضاء می کند که واقعیتهای آن چنان که هست بیان کنیم ، نه سیاه نمایی و نه برجسته و نه خیلی کوچک جلوه دهیم.
رئیس دیوان عدالت اداری با حدیثی از امام صادق (ع) راجع به عیوب گفت: امام صادق (ع) می فرماید بهترین دوستان من کسی است که عیوب مرا به من هدیه می کند. پس همه ما باید بدانیم چه دولت محترم- چه شهرداری ها- چه شورای شهر و خود ما نیزباید با بررسی و شناخت معایب و ایرادها  به اصلاح آنها بپردازیم .
وی با توجه به حضور دبیران استانی که از سراسر کشور در این همایش حضور داشتند ، افزود: ما در استانها دفاتر نداریم که امید است با تصویب قانون جدید ، بتوانیم با تاسیس دفاتر استانی خدمات مناسب تری را به آحاد مردم در سراسر کشور ارائه نمائیم .
وی افزود: ما با سه موضوع در رابطه با شکایت از دستگاهها در دیوان مواجه هستیم ، اول آن است که وقتی از آنها شکایت می کنند ناراحت می شوند و در مکاتبات همکاری لازم را ندارند و دوم آن که بعضی از دستگاهها جوابشان قانع کننده و حقوقی و کامل نیست و سوم اینکه مستندات و اصل پرونده ها را ارسال نمی کنند .
حجت الاسلام و المسلیمن منتظری افزود: بعضی از مسئولین در غالب ادارات و وزارتخانه ها در خدمت رسانی به مردم کوتاهی می کنند و آبریز این کوتاهی ها و اشکالات دیوان عدالت اداری است ، پس دستگاهها باید با ما همکاری داشته تا پرونده هایی که به دیوان ارسال می شود بهتر و سریع تر رسیدگی کنیم .
وی در پایان از استقبال بی نظر مردم قم که از مقام معظم رهبری به عمل آوردند تشکر کرد و با توجه فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم مبنی بر وحدت بین همه مسئولین ابراز امید واری کرد و گفت : همه مسئولین و مردم فرمایشات معظم له را نصب العین خود قرار دهند و در راستای اجرای عملی این فرمان به ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم بپردازند .

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف