بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
دنیای اسلام پس از گذشت 31 سال روز قدس و خاطره امام (ره) را زنده نگه داشت

رييس ديوان عدالت اداري گفت:‌ روز قدس يادگار ارزشمند امام راحل است و دنياي اسلام پس از گذشت ‌٣١ سال از انقلاب اسلامي روز قدس و خاطره امام (ره) را زنده نگه داشت.

رييس ديوان عدالت اداري گفت:‌ روز قدس يادگار ارزشمند امام راحل است و دنياي اسلام پس از گذشت ‌٣١ سال از انقلاب اسلامي روز قدس و خاطره امام (ره) را زنده نگه داشت.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام و المسلمين محمدجعفر منتظري در جلسه هيات عمومي ديوان با اشاره به راهپيمايي عظيم روز قدس تصريح کرد: بحمدالله راهپيمايي روز قدس باشکوه هر چه بيشتر برگزار شد و به کوري چشم دشمنان اين يادگار باقيمانده و ارزشمند امام راحل ياد و خاطره آن امام بزرگوار را براي ما زنده کرد و اميد است خداوند روح امام راحل را شاد و با انبياء محشور فرمايد.
وي به اتحاد مردم در راهپيمايي روز قدس اشاره کرد و افزود: حضور يکپارچه ملت شريف ايران حقيقتا به اين مراسم جلوه خاصي بخشيد و اگر چه کشورهاي مسلمان نيز با ما در صحنه هستند ولي مردم کشور ما هر سال بهتر از سال قبل با شکوه بيشتري حاضر مي‌شوند و اين براي ما يک افتخار است.
رييس ديوان عدالت اداري خاطرنشان کرد: قدس شريف پاره تن اسلام است و اولين قبله مسلمانان بوده و پيامبر، بخش اعظم از نمازهاي خود را به سوي بيت‌المقدس به جا آوردند و اين نشانه عظمت و مقدس بودن اين مسجد است. نکته ديگر اينکه بعضي از افراد نادان و کم‌اطلاع مسئله فلسطين را يک مسئله جغرافيايي و عربي مي‌دانند و از اين جهت نظام ما را تحت فشار قرار مي‌دهند.
منتظري ادامه داد: در حالي که محل عروج پيامبر از زمين به سوي آسمان از مسجد الاقصي بوده ما چگونه مي‌توانيم بگذاريم که استکبار اين مکان مقدس را به چنگ آورده و يا آن را تخريب کند؟ علاوه بر اين چگونه مي‌توانيم در قبال جنايات فرزند نامشروع استکبار، صهيونيسم غاصب، که ملت شريف فلسطين را آزار و اذيت مي‌کند ساکت بنشينيم؟ وظيفه ما انسان‌هاي مسلمان است که به سهم خود از مسلمانان و انسان‌هاي شريف و مظلوم آن سرزمين دفاع کنيم.
وي با اشاره به روزهاي پاياني ماه مبارک رمضان اظهار کرد: شيخ مفيد از پيامبر عظيم‌الشان اسلام (ص) نقل مي‌کند که ايشان فرمودند "خداوند در هر شب ماه رمضان سه مرتبه ندا سر مي‌دهد که آيا درخواست کننده‌اي هست تا درخواستش را برآورم يا توبه کننده‌اي هست که توبه‌اش را بپذيرم و يا کسي هست که طلب آمرزش کند تا او را بيامرزم؟" ما بايد اين سه شب آخر ماه رمضان را بسيار ارج نهيم تا مورد رحمت پروردگار قرار بگيريم.
رييس ديوان عدالت اداري درباره ليالي قدر نيز گفت: اميد است خداوند در آن شب‌هاي عزيز همه ما را جزو آمرزيده شدگان در اين ماه قرار داده باشد و از انوار و ويژگي‌هاي ليالي قدر بهره‌مند شده باشيم و توفيق آن را به ما بدهد تا ماه رمضان ديگري را درک کنيم.
در اين جلسه پنج پرونده مربوط به تعارض آراي شعب ديوان عدالت اداري و ابطال مصوبات مطرح شد که از آن جمله در خصوص تعيين حقوق بازنشستگي و وظيفه اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، بر اساس راي هيات عمومي، آرايي که ملاک محاسبه و پرداخت بازنشستگي و وظيفه اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي را ماده ‌٦ قانون اصلاح پاره‌اي از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگي، بانوان شاغل، خانواده‌ها و ساير کارکنان مصوب ‌١٣/٢/٧٩ دانسته بوده‌اند، صحيح تشخيص داده و راي مقتضي صادر شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف