بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
 دیدار رئیس دیوان عدالت اداری با قضات و کارکنان به مناسبت عید سعید فطر

رئیس دیوان عدالت اداری با قضات و کارکنان دیوان به مناسبت عید سعید فطر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی در جمع کارکنان قضایی و اداری دیوان به مناسبت عید سعید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ گفت: امیدوارم بعد از یک ماه بندگی خداوند و راز و نیاز با پروردگار متعال توانسته باشیم از توفیق و برکات این ماه بهره مند شویم.

رئیس دیوان عدالت اداری با تأکید بر اخلاص در روزه داری و با اشاره به حکمت روزه داری گفت: حضرت علی (ع) حکمت روزه را آزمون اخلاص می داند و می فرمایند: خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید. تعبیری هم حضرت زهرا (س) دارند که می فرمایند، خداوند روزه را برای استواری اخلاص، واجب فرمود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی توحید و یگانگی را مختص ذات پروردگار دانست و گفت: توحید یعنی اعتقاد به این که هیچ آفریده ای جز خداوند وجود ندارد. ما باید معتقد باشیم که ذات حق یکی است، در جهان هستی بیش از یک پروردگار وجود ندارد. پس ما باید تنها خدا را بپرستیم و معتقد شویم هیچ معبودی جزالله نیست و این معنای لا اله الا الله است.


رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به حديث معراج گفت: پيامبر اكرم(ص) از خداوند متعال سؤال كردند که ميراث روزه چيست؟ خداوند فرمود: روزه حكمت را به ارث مي‌گذارد و حكمت، معرفت را و معرفت، يقين را؛ پس چون بنده به يقين نايل شود، سختي و آسايش زندگي براي او تفاوتي ندارد. امیدواریم که روزه داری ما هم نیز به اینجا منتهی شود و خداوند ما را زنده بدارد تا بتوانیم از این سفره برکت الهی استفاده کنیم و به حکمت ، معرفت و یقین برسیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان به جاهلیت جهان غرب اشاره کرد و اظهار داشت: جهان غرب و جاهلیت امروز کمک به انسان های مظلوم سوریه و یمن را محکوم می کند اما کشتار، تجاوز  و جنگ بدون مجوز  سازمان ملل را نقض حقوق بشر نمی داند و در شرایط فعلی رژیم آل سعود کما کان به طور یک جانبه جنگ علیه مردم بی دفاع یمن را ادامه می دهد و با بمباران شهرها و روستاها به حق حاکمیتی سرزمینی آنها تجاوز کرده است.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف