بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تصاویر پاره کردن و سوزاندن قرآن کریم دل هر انسان آزاده‌ای را آتش زد

رئيس ديوان عدالت اداري با توجه به تصاوير پاره کردن و سوزاندن قرآن کريم اظهار داشت: صهيونيست با اين حرکت پست و شيطاني دل هر انسان آزاده‌اي را به آتش کشيد و با اين حرکت خود مي‌خواهد تقابل بين اسلام و مسلمانان را نشان دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به تصاویر پاره کردن و سوزاندن قرآن کریم اظهار داشت: صهیونیست با این حرکت پست و شیطانی دل هر انسان آزاده‌ای را به آتش کشید و با این حرکت خود میخواهد تقابل بین اسلام و مسلمانان را نشان دهد.
به گزارش روابط‌عمومی دیوان عدالت اداری، حجة‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه هیئت عمومی با ابراز تاسف از حرکت شیطانی صهیونیست‌ها افزود: از ماه نزول قرآن و شبهای پر برکت قدر فاصله چندانی نداریم که متاسفانه در جهان مدعی دموکراسی و حقوق بشر شاهد یکی از بدترین و غمبارترین حوادث هستیم؛ حرکتی که دل هر انسان آزاده‌ای را حتی اگر در دایره اسلام نباشد چه رسد به مسلمانان را آزرده و به درد میآورد.
وی گفت: حرکتی که با توجه به مقدمات و قرائن نشان‌دهنده آن است که یک استراتژی است، که به دست صهیونیست‌های نابکار و با پشتیبانی بین‌المللی آنها و در رأس آن آمریکا به وقوع پیوست، موضوعی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.
وی با توجه به اظهارات یک کشیش درباره به آتش کشیدن قرآن مجید در روز یازده سپتامبر افزود: اگر چه کشیش خود فروخته و صهیونیست پس از گفتن چنین سخنانی، با عکس العمل مسلمانان روبرو شد و چند روزی عقب‌نشینی کرد ولی متأسفانه دیروز در کنار کاخ سفید این کار به وقوع پیوست و با نشان دادن این تصاویر دل مسلمانان را آزرده و آتش زدند.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: در حقیقت این حرکتی که در روز اخیر شاهد آن بودیم حلقه‌ای از حلقه‌های زنجیره‌ای است که به دست صهیونیست بین‌الملل در مقابل اسلام و مسلمانان رقم خورده است و همانطور که در سال‌های گذشته عنصر خبیثی مثل سلمان رشدی کتاب آیات شیطانی را مینویسد و به حریم رسول اکرم (ص) و قرآن کریم اهانت میکند و در اروپا با ارائه کاریکاتورهای موهن نسبت به ساحت پیامبر اسلام جسارت میکنند و همچنین رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام جنگ‌های صلیبی با اسلام را میکنند، حال ما شاهد جنگهای صهیونیسم هستیم که مجموعاً تقابل با اسلام عزیز و قرآن کریم است و این امری نیست که در دنیای اسلام مسبوق به سابقه نباشد.
حجت‌الاسلام منتظری گفت: ما در طول تاریخ شاهد سوزاندن قرآن و به تیر بستن آن و حتی به زیر پا انداختن آن بوده‌ایم و متأسفانه امروز در طول عمر خود شاهد این جسارت جانسوز به قرآن کریم هستیم.
وی با اشاره به تعبیری که مرحوم مجلسی در کتاب بحارالانوار از امام صادق (ع) درباره قرآن دارد، افزود: امام صادق (ع) میفرماید، وجود و هستی خداوند متعال قابل مشاهده و رویت نیست و تجلی ذات مقدس احدیت در بین مردم قرآن است. اما چشم بصیرت کمتری این تجلی را میبینند قرآن همان تجلی ذات الهی در قالب کلمات و آیات و هدایت‌هایی که به عنوان نور معرفی شده است و ظلمت با نور در تضاد است صهیونیست جنایتکار ظلمت محض است جرم و جنایت و ستم و ستمکاری در تمام زندگی آنها مشهود است و حکومت‌های آنها سراسر ظلم است، چگونه آنها میتوانند با کلام خداوند که نور محض است کنار بیایند.
رئیس دیوان عدالت اداری یادآور شد: تاسف اینجاست که چگونه کسانی که داعیه حقوق بشر سر میدهند از این جریان‌ها حمایت میکنند و نیز عده‌ای از مسلمانان سر سپرده در مقابل فساد آنها ساکت و خاموش هستند.
وی افزود: هفته قبل ما شاهد بودیم که عده‌ای از سران حکومت‌های اسلامی در کنار آمریکائیهای فاسد در نشستی از صلح که بین صهیونیست و مردم ستمدیده فلسطین صحبت میکردند.
وی گفت: این ظلم بزرگ و این داغی که بر دل مسلمانان نهاده شده است را به ساحت مقدس قرآن ناطق ولی الله اعظم امام زمان (ارواحناه له فدا) تسلیت و تعزیت میگوئیم و آرزوی روزی را داریم که با ظهور آن بزرگوار طومار این جنایتکاران در هم پیچیده شود و به سزای اعمال ننگین خود برسند و لذا ما این حرکت ضدبشری را محکوم میکنیم و با همه مسلمانان اظهار همدردی مینمائیم هر چند دشمنان درصدند تا نور اسلام و قرآن را خاموش نمایند ولی با تمام حرکات مذبوحانه که از آنها سر میزند نمیتوانند به اهداف پلید خود دست یابند و ما شاهدیم که اسلام و نور الهی به سرعت در حال گسترش است و این حقیقیتی است که قرآن خبر آن را داده است.
منتظری در پایان افزود: خداوند مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند؛ چون اگر یک میلیارد و نیم مسلمان به این حرکت استکبار واکنش نشان میدادند آنها هرگز به خود اجازه نمیدادند که کارهای خود را ادامه بدهند. امیدواریم که خداوند به ما توفیق دهد که حامی و عامل قرآن کریم باشیم.
در این جلسه 5 پرونده مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آنها به پرونده‌های موضوع دادخواست‌های اتحادیه صنف قهوه‌خانه‌داران و قهوه‌خانه‌های سنتی شهرستان تهران مبنی بر تقاضای ابطال آئین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در خصوص قهوه خانه‌ها و چاپخانه‌ها در زمره اماکن عمومی و نیز جمع‌آوری قلیان از قهوه خانه‌ها و چاپخانه‌ها رسیدگی و نظر به اینکه اختیار تصویب آئین‌نامه مطابق ماده 18 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات به عهده هیات وزیران قرار گرفته و تعیین مصادیق موضوعات مقرر و آئین‌نامه موکول گردیده و آئین‌نامه مورد اعتراض ابطال نگردید و قانونی تشخیص داده شد.
همچنین در دادخواست اتحادیه صنف چاپخانه داران اصفهان مبنی بر ابطال مصوبات شورای تامین استان اصفهان در خصوص جمع‌آوری قلیان از قهوه‌خانه‌ها و چاپخانه‌ها و همچنین تعطیلی چاپخانه‌های فاقد پروانه، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به موضوع رسیدگی و مصوبات شورای تامین استان را مطالب قانون تشخیص و حکم بر عدم ابطال صادر کرد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف