پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت عمومی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

97؍2007

شاکی:

آقایان علی عبداللهی، رمضانعلی زرآبادی پور و نورعلی مومنی

موضوع:

عدم صلاحیت

تاریخ رأی:

سه شنبه 21 خرداد 1398

شماره دادنامه:

509

بسم الله الرحمن الرحیم

شماره دادنامه: 509

تاریخ دادنامه: 21؍3؍1398

شماره پرونده: 97؍2007

مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

شاکی: آقایان علی عبداللهی، رمضانعلی زرآبادی پور و نورعلی مومنی

موضوع شکایت و خواسته: ابطال صورتجلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر قزوین در مورخ 3؍7؍1387

 گردش کار: 1- شاکیان به موجب دادخواست و لایحه تکمیلی ابطال صورتجلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر قزوین در مورخ 3؍7؍1387 را خواستار شده اند.

 2- متن صورتجلسه مورد اعتراض به شرح زیر است:

دبیرخانه کمیسیون طرح تفصیلی شهر قزوین کد شهر (1503013)

بند 12 صورتجلسه کمیسیون طرح تفصیلی شهر قزوین مورخ 3؍7؍1387

16254-2؍8؍1387

فرم شماره یک

کد طرح: 005؍ش

شماره و تاریخ دعوتنامه: 14144-2؍7؍87

شماره نقشه طرح تفصیلی:

نام متقاضی: شهرداری قزوین

پلاک ثبتی:

شماره نامه شهرداری: 4805؍20؍2؍5؍ش-23؍3؍1387

شماره وارده سازمان:

موقعیت ملک و منطقه شهرداری:

 ناحیه کوثر

موضوع مورد درخواست: بررسی و تصمیم گیری در خصوص اصلاح نقشه طرح تفصیلی ناحیه کوثر مطابق نقشه پیشنهادی

مساحت ملک بر اساس سند:

مساحت ملک پس از تعریض:

سطح جایگزین با همان کاربری:

کاربری موجود:

کاربری مصوب:

کاربری درخواستی:

تراکم مجاز:

سطح اشغال:

تعداد طبقات:

منطقه طرح تفصیلی:

حد نصاب تفکیک در منطقه:

تفکیک پیشنهادی:

نظریه کمیسیون: (در محل کمیسیون تنظیم و امضاء می شود)

تقاضا مطرح و پس از بحث و بررسی با نقشه پیشنهادی که پیوست است موافقت گردید. همچنین در خصوص زمین با کاربری تجاری- خدماتی واقع در جنوب غربی تقاطع بلوار الغدیر، بلوار انقلاب اسلامی ( شمال شرق ناحیه کوثر) موارد زیر لحاظ گردد: 1- برابر هزار مترمربع (1000) کاربری فرهنگی در یکی از طبقات طراحی شود. 2- سطح مخزن موجود به عنوان فضای باز ساختمان در نظر گرفته شود در قسمت بالای آن احداث بنا صورت نپذیرد. 3- ضوابط احداث بنا (سطح اشغال و تراکم و سایر موارد) برابر ضوابط موجود طرح تفصیلی می باشد.

 

 

 3- رسیدگی به این درخواست به هیأت عمومی ارجاع می شود و با توجه به حدود صلاحیت و اختیارات هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پرونده در دستور کار هیأت عمومی قرار می گیرد.

  هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ 21؍3؍1398 با حضور معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رأی مبادرت کرده است.

رأی هیأت عمومی

مطابق بند 1 ماده 12 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از آیین نامه ها و سایر نظامات و مقررات دولتی و شهرداریها و موسسات عمومی غیر دولتی در مواردی که مقررات مذکور به علت مغایرت با شرع یا قانون و یا عدم صلاحیت مرجع مربوط یا تجاوز و یا سوء استفاده از اختیارات یا تخلف در اجرای قوانین و مقررات یا خودداری از انجام وظایفی که موجب تضییع حقوق اشخاص می شود، از جمله صلاحیتها و وظایف هیأت عمومی دیوان عدالت اداری است. نظر به اینکه صورتجلسه مورد شکایت متضمن وضع قاعده الزام آور کلی نیست و در خصوص ملک خاصی به تصویب رسیده است، لذا از مصادیق مقررات موضوع بند 1 ماده 12 قانون یاد شده نیست و در نتیجه قابل رسیدگی و اتخاذ تصمیم در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری تشخیص نشد و پرونده جهت رسیدگی موردی به شعبه دیوان عدالت اداری ارجاع می شود./ 

 

 مرتضی علی اشراقی

 رئیس هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

معاون قضایی دیوان عدالت اداری