بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
گزارش مستند رئیس دیوان عدالت اداری درباره عملکرد دیوان
کاهش چشمگیر پرونده های باقیمانده از سنوات قبل و بهبود روند دادرسی در دیوان عدالت اداری

رئیس دیوان عدالت اداری، با ارائه گزارشی مستند، آمار مربوط به کاهش پرونده های باقیمانده از سنوات گذشته در شعب بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام دیوان را نشان دهنده تلاش قضات و کارکنانِ مجموعه برای به نتیجه رساندن این پرونده ها دانست و روند دادرسی دیوان را در سال 1396 روندی مثبت و رو به بهبود ارزیابی کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری، با ارائه گزارشی مستند، آمار مربوط به کاهش پرونده های باقیمانده از سنوات گذشته در شعب بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام دیوان را نشان دهنده تلاش قضات و کارکنانِ مجموعه برای به نتیجه رساندن این پرونده ها دانست و روند دادرسی دیوان را در سال 1396 روندی مثبت و رو به بهبود ارزیابی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور آخرین نشست هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در سال 96 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات قضات و کارکنان دیوان، تلاش های انجام شده برای به نتیجه رساندن پرونده های وارده را شایان تقدیر دانست.

 

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: پس از درخواستی که بنده برای رسیدگی ویژه به پرونده های باقیمانده از سال های گذشته در سه ماهه پایانی سال امسال مطرح کردم، خوشبختانه تلاش های بسیار خوبی در این زمینه انجام شد که نتایج درخشانی هم در پی داشت. براساس آخرین آمار، کل پرونده های موجود در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری که مربوط به سال 1393 و قبل از آن می باشد، مجموعاً 213 پرونده است که این رقم با توجه به حجم انبوه پرونده های وارده، بسیار پایین است و حاکی از تلاش های قضات و کارکنان دیوان برای به نتیجه رساندن پرونده های مربوط به سال های گذشته می باشد. البته این تعداد هم حداکثر در یکی دو ماهه اول سال آینده به نتیجه خواهد رسید و ان شاءالله در سال آینده  هیچ پرونده ای مربوط به سال 1393 و قبل از آن در دیوان باقی نخواهد ماند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی آمار مربوط به باقیمانده انبوه پرونده های مربوط به سال 94 در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان را 1434 پرونده ذکر کرد که این تعداد نیز نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته و ان شاءالله با تلاش قضات و کارکنان دیوان ظرف یکی دو ماهه آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

 

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اهمیت اجرای احکام صادره در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان و انتظار بحقِ مردم برای اجرای دقیق و سریع آراء صادره، کل پرونده های موجود در شعب اجرای احکام دیوان عدالت اداری را که مربوط به سال 1393 و قبل از آن است، معادل 191 پرونده اعلام کرد که با توجه به حجم انبوه پرونده های وارده به دیوان در سال 1393 و قبل از آن، حاکی از کار و تلاش جهادی قضات و کارکنان در این زمینه می باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی باقیمانده پرونده های سال 1394 و 1395 را در شعب اجرای احکام دیوان به ترتیب 1024 و 3742 پرونده اعلام کرد که این تعداد نیز در قیاس با هزاران پرونده وارده به دیوان در سال های یاد شده، نشان دهنده حجم قابل توجه کار انجام شده در این زمینه است.

 

رئیس دیوان عدالت اداری تعداد پرونده های مختومه در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری را در 11 ماهه سال جاری 1538 پرونده اعلام کرد که در مقایسه با 1355 پرونده مختومه در سال گذشته، رشد سیزده درصدی این پرونده ها را نیز قابل قبول ارزیابی نمود.

 

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان به موضوع اطاله دادرسی در دیوان عدالت اداری اشاره کرد و با ذکر آمار و ارقامی در این مورد، روند اطاله دادرسی در ماه های پایانی سال جاری را روندی مثبت و کاهشی ارزیابی نمود.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف