وَ قَالَ امیر المومنین علی ( عليه السلام ) : مَنْ أَصْلَحَ مَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ اللَّهِ أَصْلَحَ اللَّهُ مَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ النَّاسِ وَ مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ وَ مَنْ كَانَ لَهُ مِنْ نَفْسِهِ وَاعِظٌ كَانَ عَلَيْهِ مِنَ اللَّهِ حَافِظٌ .و آن حضرت فرمود: هر كس آنچه را ميان او و خداست اصلاح نمايد، خداوند آنچه را بين او و مردم است اصلاح كند. و هر كس كار آخرتش را به اصلاح آورد، خداوند كار دنيايش را اصلاح كند. و آن را كه از خود بر خود واعظ است از خدا بر او نگهبان است.
رئیس دیوان عدالت اداری:
دعای عرفه، ترنم نجوای فطرت آدمی با حضرت خالق است

رئیس دیوان عدالت اداری دعای شریف عرفه را ترنم نجوای فطرت پاک آدمی با حضرت خالق دانست و فرصت روز عرفه را بهترین بستر ارتباط عبد و معبود ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیأت عمومی دیوان در سی ام مرداد به بیان نکاتی از فضائل دعای عرفه پرداخت و این دعا را دارای دو بُعد اعتراف به ضعف انسانی و اعتراف به عظمت حضرت خالق دانست و خواهان استفاده همگان از این فرصت معنوی شد.

رئیس دیوان عدالت اداری با قرائت فرازهایی از دعای عرفه، به طرح مقولات "شکر" و "ایمان"  در این دعا پرداخت و گفت: کمی شکر باعث گرفتاری انسان در دنیا و آخرت است. و در ادامه فرازهای این دعا را حاوی نکات لطیف از نجوای فطرت مخلوق با حضرت خالق دانست.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان با تبریک عید سعید قربان، بهره مندی از فضائی این ایام خجسته را اسباب نجات انسان از سیئات و گناهان ذکر کرد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.