بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
آیت الله آملی لاریجانی:
هدف جدی ما در بکارگیری قضات، نخبه‌گزینی است

آيت الله آملی لاريجانی در ديدار اعضاء‌کميسيون حقوقی و قضايی مجلس شوراي اسلامی خواستار تعامل هرچه بيشتر مجلس با قوه قضائيه شد و اظهارداشت : قوه قضائيه قوی و مستقل موجب تقويت کل جامعه است و همه بايد کمک کنيم تا استقلال قوه قضائيه حفظ شود.

آیت الله آملی لاریجانی در دیدار اعضاء‌کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خواستار تعامل هرچه بیشتر مجلس با قوه قضائیه شد و اظهارداشت : قوه قضائیه قوی و مستقل موجب تقویت کل جامعه است و همه باید کمک کنیم تا استقلال قوه قضائیه حفظ شود.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان ساخت : بنا ندارم کار موردی ارجاع دهم. همه امور می‌بایستی از روی سیستم خودش و چارچوب قانونی انجام شود.
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اصل استقلال قوه قضائیه، خاطرنشان کرد : از آنجایی که قضاوت شغلی پرزحمت است و توانایی و معرفت بالایی را می‌طلبد، هدف جدی ما در بکارگیری قضات، نخبه‌گزینی است.
آیت ا... لاریجانی افزود : طرح گزینش قضات آماده شده‌است و انشاءاله به زودی اجرا می‌شود و نظر ما در بکارگیری قضات استفاده از ظرفیتهای بالای حوزه و دانشگاه است.
رئیس قوه قضائیه بر استفاده صحیح از اختیارات موجود در وزارت دادگستری درخصوص تهیه و ارسال لوایح قضایی وهماهنگی و تعامل با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون قضایی تاکید کرد و افزود :بایددر لوایح متعددی که از سابق در مجلس شورای اسلامی مطرح است بازنگری اساسی صورت گیرد و معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری در این خصوص مسئول پیگیری تا حصول نتیجه مناسب و تصویب نهایی است.
آیت الله آملی لاریجانی خاطرنشان ساخت : ما درپی ساختار قانون ثابت و محکمی هستیم که هر روز دستخوش تغییر و تحول نشود و قضات و محاکم با سردرگمی مواجه نشوند.
رئیس قوه قضائیه درخصوص اهمیت لایحه قانون مجازات اسلامی و ضرورت دقت بیشتر درموارد پیشنهادی اظهار داشت : لایحه قانونی مجازات اسلامی بحث ملی و حکومتی است ونیازمند دقت نظر و نظارت دقیق مجلس و قوه قضائیه است و امیدواریم با همکاری قوه قضائیه ، مجلس و استفاده از نظرات اصلاحی شورای محترم نگهبان، این قانون به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی برسد.
شایان ذکر است در ابتدای این دیدار اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف