رئیس دیوان عدالت اداری: قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا نشان‌دهنده استیصال این کشور در منطقه است *** رییس دیوان عدالت اداری:آماده اعمال تحول مورد تایید رهبر معظم انقلاب در دیوان عدالت اداری هستیم***به دنبال سیل‌های ویرانگر در نامه‌ای به وزیر کشور مطرح شد:رئیس دیوان عدالت اداری خواستار تسریع در اصلاح ساختار کمیسیون ماده 100 شهرداری شد***
رئیس دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضائیه:
شأن قضاوت در اسلام، شأن انبیاء و اوصیاست

رئیس دیوان عدالت اداری هفته قوه قضائیه را، هفته تجلیل از عدالت و قضاوت دانست و با اشاره به آیات قرآن کریم، شأن قضاوت را شأن انبیاء و اوصیا ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور هیأت عمومی با اشاره به هفته قوه قضائیه، به شرایط قضاوت از نگاه اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن درباره شرایط قضاوت به مبنا قرار دادن حق و پیروزی نکردن از هوی و هوس صریحاً اشاره کرده است.

وی با ذکر حدیثی از رسول گرامی اسلام (ص) درباره مقام قضات در سرای آخرت تصریح کرد: باتوجه به سختی کار قضات در امر قضاوت، پیامبر اکرم به کسانی که بر مبنای عدل و حق حکم می کنند مژده داده که در بهشت بر منابری از نور و در سمت راست ذات اقدس الهی مستقر خواهند بود.

رئیس دیوان عدالت اداری همچنین با ذکر روایتی از امام صادق (ع) گفت: امام صادق (ع) حکم کردن بر خلاف موازین الهی را به مثابه کفر دانسته اند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در ادامه به ذکر دیدگاه های امام راحل (ره) درباره اهمیت قوه قضائیه پرداخت و در بیان جمله ای از قول رهبر کبیر انقلاب در این مورد خطای قاضی را بزرگ و مهم ذکر کرد و خواهان دقت قضات در صدور احکام و آراء شد.

وی در پایان تأسی همه قضات را به شهید بهشتی و فضائل ایشان که هفته قوه قضائیه به مناسبت شهادت ایشان نامگذاری شده است، خواستار شد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.